Lev dát gól nedokázal, bodoval ale podvanácté za sebou

Aktualizováno 6. 12. 2013 22:15
Český hokejový obránce Jan Kolář vstřelil v dnešním utkání KHL vítězný gól Doněcku na ledě Novokuzněcku
Petri Vehanen sice v základní hrací době ani jednou neinkasoval, Lev však gól také nedal, a tak o vítězi muselo rozhodnout prodloužení, v němž se v 55. sekundě trefil Sergej Plotnikov. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize s Jaroslavlí 0:1 v prodloužení, přesto protáhli svoji bodovou sérii už na dvanáct utkání.

Zápas rozhodl v čase 60:56 útočník Sergej Plotnikov, který z úhlu překvapil Petriho Vehanena. Lokomotiv potvrdil, že má nejlepší defenzivu v soutěži a gólman Curtis Sandford udržel už šesté čisté konto v sezoně.

"Jaroslavl dneska hrála opravdu hodně do defenzívy a nám se nepodařilo v základní hrací době skórovat. Pak nemůžeme vyhrát. I takový ale může být hokej, máme bod a já jsem za něj rád," uvedl po zápase finský trenér Lva Kari Jalonen.

"Udělali jsme závěry po několika domácích zápasech, ve kterých jsme neuspěli, a týmu jsme naordinovali obrannou taktiku. Ta nakonec dneska vedla k úspěchu," přiznal kouč Lokomotivu Pjotr Vorobjov.

Lvu se úvod zápasu nepovedl

Výrazně blíž ke skórování měla v úvodu zápasu Jaroslavl, hosté hned dvakrát trefili tyč. Střelu Holöse z deváté minuty dokonce posuzoval videorozhodčí, ale podle jeho verdiktu puk pouze orazítkoval brankovou konstrukci.

V úvodních minutách Jaroslavl Lva mírně přehrávala, postupem času ale získával navrch pražský tým. Střela Zackrissona ze 16. minuty ani Thörnbergův pokus z úvodu druhé části ale brankou neskončily.

V polovině utkání přišel Lev o Sekáče, který po tvrdém ataku putoval na ošetření do kabiny.

Lev hrál doma další prodloužení

Nejproduktivnější hráč pražského týmu se ale do hry vrátil ještě před přestávkou. Naopak pro Pašnina utkání skončilo, dostal pět minut a osobní trest do konce zápasu.

Lvu se ale dlouhou přesilovku zužitkovat nepodařilo. Usadil se sice v pásmu, ale chyběl důraz před brankou. V podobném duchu se nesla i hra ve třetí části, kdy měl Lev několik dobrých šancí, ale nedokázal je dohrát do gólového konce.

Do prodloužení tak dospěl už sedmý zápas z posledních osmi, které Lvi odehráli doma. V 61. minutě pak o výhře 1:0 pro Jaroslavl rozhodl Plotnikov.

Kolář rozhodl o výhře Doněcku

Český hokejový obránce Jan Kolář vstřelil vítězný gól Doněcku na ledě Novokuzněcku. Díky jeho druhé brance v sezoně vyhrál Donbass 2:0.

Sedmadvacetiletý Kolář otevřel skóre v 6. minutě v oslabení, kdy ho po rychlém protiútoku našel ideálně před brankou krajan Lukáš Kašpar.

Bývalý pardubický obránce se trefil v KHL po třech měsících, dosud jediný gól zaznamenal hned v prvním duelu sezony proti Slovanu Bratislava. Vítězství ukrajinského týmu pojistil Maxim Jakuceňa.

První gól utkání dnes vstřelil také Zbyněk Irgl a pomohl k výhře Dinama Minsk 3:2 po samostatných nájezdech v Chabarovsku. Na jednu branku domácích přihrál Jakub Petružálek.

Netík a Kutlák končí ve Slovanu

Ve Slovanu Bratislava skončili Tomáš Netík a Zdeněk Kutlák. Nejlepší střelec týmu Netík využil klauzule ve smlouvě, jež mu umožňuje v případě lukrativní nabídky odejít, obránce Kutlák se na rozvázání kontraktu s klubem dohodl.

Jednatřicetiletý Netík je s jedenácti góly nejlepším střelcem Slovanu a podle oficiálního klubového webu se o něj intenzivně zajímají bohaté ruské kluby.

"Doufám, že fanoušci moje rozhodnutí pochopí. Dostal jsem nabídku, která přijde možná jednou za život," uvedl bývalý sparťanský útočník Netík, jenž už v KHL oblékal dresy CSKA Moskva, Lva Poprad a Nižněkamsku. Hráčem Slovanu byl od června.

Také o dva roky starší Kutlák hrál za slovenský klub od léta, předtím působil šest let ve švýcarském celku Ambri-Piotta. Ve 30 zápasech si připsal tři přihrávky.

Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavl 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka: 61. Plotnikov. Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov - Aljošin, Nestěrov. Vyloučení: 2:2, navíc Pašnin (Jaroslavl) 5 min. a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 5087.
Lev Praha: Vehanen - Ševc, Gragnani, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Mikuš - Ullström, Azevedo, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.
Jaroslavl: Sanford - Gorochov, Ljubuškin, Pašnin, Kronwall, Holös, Jakovlev, Zotov, Višněvskij - Plotnikov, Apalkov, Koňkov - M. Redlihs, Klopotov, Musatov - Galimov, Petrov, Černikov - Malcev, Kapustin, Koreněv. Trenér: Pjotr Vorobjov.

Další výsledky:

Chabarovsk - Dinamo Minsk 2:3 po sam. nájezdech (Petružálek 0+1 - Irgl 1+0), Vladivostok - Záhřeb 0:2, Novokuzněck - Doněck 0:2 (Kolář II 1+0, Kašpar 0+1), Novosibirsk - Spartak Moskva 1:2, CSKA Moskva - Petrohrad 2:0, Dinamo Riga - Čerepovec 1:2.