Lev doma padl s Ufou. Třígólovou ztrátu dohnat nedokázal

Aktualizováno 13. 10. 2013 20:30
Finský brankář Petri Vehanen v úvodních dvou třetinách třikrát inkasoval, jeho spoluhráčům už se i přes dva vstřelené góly ztrátu dohnat nepodařilo. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté pražského Lva ukončili čtyřzápasovou sérii zápasů v Kontinentální lize na svém ledě prohrou 2:3 se Salavatem Julajev Ufa.

I když Lev v rozmezí 46. a 47. minutě zásluhou gólů Petra Vrány a Martina Thörnberga snížil třígólovou ztrátu, smazat už ji však nedokázal. Lev tak utrpěl sedmou prohru v sezoně a v tabulce Západní konference klesl na šestou příčku.

Další utkání sehraje Lev v úterý, kdy se v prvním 'derby' sezony utká v Bratislavě se Slovanem, který porazil v divokém duelu 6:5 Čeljabinsk, a vyhrál tak potřetí za sebou. Vítězný gól bratislavského klubu vstřelil Tomáš Netík.

Lev začal vstoupil do utkání lépe...

Hned v úvodních vteřinách se musel mít na pozoru hostující gólman Vasilevskij při ataku Birnera s Řepíkem, situaci však bezchybně ustál.

Výtečně si vedl i o chvilku později při Danielssonově dorážce do odkryté branky. Na konci deváté minuty přišla další velká možnost Pražanů, trio Klepiš, Kubalík, Tatíček však přečíslení tří na jednoho překombinovalo.

Lev se následně s velkým přehledem ubránil při prvním oslabení zápasu a hned po jeho skončení se blýskl krásnou akcí Sekáč, ani on však na gólmana Ufy nevyzrál.

V 18. minutě jakoby ho chtěl napodobit Pankov, jenž si z domácích hráčů udělal slalomové tyče a parádně zavěsil pod horní tyč.

...v polovině zápasu ale vedla Ufa 3:0

Zpočátku opatrně hrající Ufa získala s vedením pevnou půdu pod nohama a ve druhé části náskok navýšila.

Nejprve nevyužila početní výhodu, po jejímž skončení se do sóla dostal provinilec Ševc, jenže lepší zakončení mu znemožnil vracející se obránce.

Poté chyboval Němec, Pankov objel branku, předložil puk Gluchovovi a ten prostřelil Vehanena.

Ve 33. minutě prolétl obranou Lva Mirnov a bylo to 0:3. Lev nerezignoval a ze zdánlivě ztraceného duelu dokázal během chvilky udělat ve třetím dějství drama.

V polovině 46. minuty uklidil do branky puk dnešní kapitán Vrána. Poté se provinil proti pravidlům Birner, jenže v oslabení se parádně trefil Thörnberg a bylo to 2:3. Domácí se tlačili za vyrovnáním, další šance ale zůstaly nevyužity.

Už necelé dvě minuty před vypršením základní hrací doby si domácí vzali oddechový čas a následně zariskovali s hrou bez brankáře. Hosté však přes několik závarů ve svém brankovišti tři body udrželi.

Slovan vyhrál i přes nepovedený úvod

Slovanu se nevydařil úvod a po necelých osmnácti minutách prohrával 0:3. Zásluhou Sersena za asistence českého útočníka Michala Vondrky domácí ještě do konce třetiny snížili, ale v 28. minutě finalista minulého ročníku KHL opět zvýšil na rozdíl tří branek.

To už byl v brance Slovanu Janus, jenž po první části vystřídal Miroslava Kopřivu. Slovenský tým však ztráta nezlomila a na začátku třetího dějství kapitán Bartovič po přihrávce Netíka vyrovnal na 4:4.

V 49. minutě se Traktor dostal díky Guskovovi naposledy do vedení, pak ale úřadovali čeští útočníci v barvách Slovanu. Vondrka v 54. minutě srovnal a o první domácí výhře Slovanu za tři body v sezoně rozhodl v čase 59:04 Netík.

HC Lev Praha - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 46. Vrána (Řepík), 47. Thörnberg - 18. Pankov, 28. Gluchov (Pankov), 33. Mirnov (Pihlström, Zubarev). Rozhodčí: Baluška, Čerenkov - Kučava, Novikov. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5085.

Lev: Vehanen - Němec, Mikuš, Ševc, Gragnani, Jaakola, O'Byrne - Řepík, Vrána, Birner - Danielsson, Azevedo, Ridderwall - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Kubalík, Klepiš, Tatíček. Trenér: Kari Jalonen.

Ufa: Vasilevskij - Babčuk, Koněv, Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Isangulov - Stěpanov, Gluchov, Pankov - Hartikainen, Makarov, Dubrovskij - Pihlström, Kajgorodov, Mirnov - Chlystov, Mereskin, Slepyšev. Trenér: Vladimir Jurzinov.

Atlant Mytišči - Chabarovsk 2:1 po sam. nájezdech (za hosty Petružálek 0+1), CSKA Moskva - Nižněkamsk 2:1, Čerepovec - Novokuzněck 5:2, Jaroslavl - Novosibirsk 1:2 po sam. nájezdech, Petrohrad - Vladivostok 1:3, Dinamo Riga - Magnitogorsk 3:2 v prodl., Dinamo Minsk - Doněck 2:4 (za hosty Kašpar 0+1), Slovan Bratislava - Čeljabinsk 6:5 (za domácí Netík a Vondrka oba 1+1), Záhřeb - Spartak Moskva 2:3 po sam. nájezdech.