reklama

Lev je členem rodiny KHL, tvrdí její šéfové. Může se vrátit

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: ČTK
Rozhovor Aktuálně.cz s Iljou Kočevrinem, viceprezidentem KHL. Doufá, že se Lev po této sezoně do ligy vrátí.

Moskva (od našeho spolupracovníka) - Vicemistr Kontinentální hokejové ligy Lev Praha končí. Po loňském fantastickém nástupu na led prestižní soutěže, kde převálcoval ruské i evropské soupeře, dali od pražského Lva ruce pryč sponzoři.

Krach invaze českého hokeje do ruské superligy mrzí nejen české fanoušky, ale také vedení KHL.

„Kontinentální hokejové lize bude Česko chybět. Jsem přesvědčen, že vám KHL také,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz Ilja Kočevrin, viceprezident Kontinentální hokejové ligy pro marketing a komunikaci.

A.cz: Lev Praha nebude v příští sezoně Kontinentální hokejovou ligu hrát. Co na to říkáte?

Situace se Lvem je problém čistě finančních možností klubu. Je velmi mrzuté, že se akcionářům pražského klubu nepodařilo vytvořit na příští sezonu potřebný rozpočet, aby se tým mohl účastnit KHL.

Jak to KHL vnímá?

Pro nás všechny to je dvojnásobně nepříjemné, neboť Lev byl finalistou Gagarinova poháru, ukazoval divácky přitažlivý a moderní hokej a čeští fanoušci - i když ne hned - si tým oblíbili a vyprodali všechna místa na zápas v play-off.

Právě na zápase Lva byl ustanoven nový rekord návštěvnosti zápasu KHL, když na tribunách O2 areny sledovalo šestý finálový zápas více než 17 tisíc diváků.

I pro české fanoušky je to tedy podle vás ztráta…

Jsem přesvědčen, že tak napínavé zápasy, jakými byla série Lev - Metallurg neviděla Praha hodně dlouho. Ne náhodou kapitán Lva Jiří Novotný nedávno v jednom z rozhovorů uvedl, že finále Gagarinova poháru je pro něho důležitější než vítězství české reprezentace na mistrovství světa v roce 2010.

Může se pražský Lev do KHL vrátit?

Velmi jsme doufali, že se akcionářům klubu podaří nalézt chybějící prostředky, ale z různých důvodů se to nepodařilo.

Současně chci ale zdůraznit: Lev zůstal rovnoprávným členem Kontinentální hokejové ligy, členem naší družné rodiny, a pokud za rok projeví zájem o návrat do šampionátu KHL a poskytne potřebné finanční záruky, bude to možné bez jakýchkoliv dodatečných podmínek.

Neplánuje KHL pozvat do ligy jiný český klub?

Česko je nepochybně hokejovou zemí se svými tradicemi a bohatou historií. A my bychom si velmi přáli, aby se u vás objevili lidé, kteří by mohli podniknout kroky k návratu Česka na mapu Kontinentální hokejové ligy.

Myslím si, že je nutné, aby se spojilo úsilí mnoha lidí, neboť pochybuji, že v současné době nějaký klub hrající českou extraligu je finančně připraven dostát požadavkům naší ligy.

V příštím ročníku tedy s klubem z Česka nepočítáte…

V příští sezoně v Kontinentální hokejové lize nebude hrát ani jeden klub z České republiky.

Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál. Jedno vám ale mohu říct jistě: Kontinentální hokejové lize bude Česko chybět. Jsem přitom přesvědčen, že vám bude KHL chybět též.

reklama