reklama

Lev je v Rusku. Praštila ho tuhá zima a bezpečnost v Soči

Lev Praha - Vladivostok (Novotný) Lev Praha - Vladivostok (Novotný) autor: CPA Eduard Erben
Poslední trip Lvů před olympiádou: Je tady tuhá zima a v letadle se večer nebude pít.

Nižnij Novgorod (od našeho zpravodaje) - Krutá zima a Soči kam se podíváš. Jsme v Rusku, přesněji v Nižním Novgorodu, na první zastávce zápasového tripu hokejového Lva v rámci KHL. Bundy musíme mít zapnuté až po krk, bez čepice a rukavic se z teplého hotelu nevychází. Bojujeme s teplotou -20°C a až budeme večer po utkání s místním Torpedem přelétat do Kazaně, čekají nás také trošku nezvyklá bezpečnostní opatření.

Olympiáda v Soči začíná za čtrnáct dnů, místní televize jsou už teď plné spotů a sportovních přenosů s olympijskou tématikou. Na monstrózní hry se chystá se celé Rusko. Významnou událost kvůli obavám z možných teroristických útoků proto už teď doprovází přísná bezpečnostní opatření, které se dotknou i Lva a jejich českého dopravce společnosti Smart Wings.

Netýká se hokeje, ale vnitrostátní letecké přepravy na území Ruské federace. Až večer, po dnešním utkání s Torpedem (16:00) Lvi během několika minut sbalí všechny bágly a vyrazí na letiště k přeletu do hodinu vzálené Kazaně, budou si muset dávat velký pozor na to, co si sebou berou do příručního zavazadla.

Bez jediné výjimky se na palubu letadla přes ruské brány nesmí dostat ani mililitr tekutiny. Letištní ostraha nebude tolerovat parfémy ani toaletní vody, které jinak na palubu běžně po celém světě do obsahu 300ml smí. Takový mají Rusové před olympiádou strach.

A obsluha letadla trošku obavy. Než se lví výprava vrátí do Prahy, poletí ještě třikrát a zřejmě si bude muset vystačit se zásobami tekutin, které na palubu boeningu naložila už v Praze. A problém může nastat také bezprostředně po zápase, pokud si některý z hráčů přivodí drobné zranění. Zatím totiž není jisté ani to, jestli se výpravě podaří na palubu dostat alespoň bágl týmového lékaře. Také on je plný různých tekutin.

reklama