reklama

Lev Němec: Jedem si pro pohár, může to být poslední šance

Ondřej Němec před odletem do Magnitogorsku Ondřej Němec před odletem do Magnitogorsku autor: Adam Sušovský
Hokejisté Lva Praha odletěli v úterý odpoledne do Magnitogorsku k rozhodujícímu duelu finále KHL.

Praha (od našeho zpravodaje) - Z letiště Václava Havla v Praze právě vzlétá speciál do Magnitogorsku. Na jeho palubě je odhodlaný tým Lva Praha, který cestuje k zítřejšímu rozhodujícímu utkání Kontinentální hokejové ligy

"A jedeme si pro pohár," konstatuje obránce Ondřej Němec. "Nic víc než vyhrát Gagarinův pohár v Evropě na klubové úrovni není. A je může to být naše poslední šance.

Co od zítřejšího zápasu očekáváte?

Věřím v to, že to bude skvělý hokej. Celá série je reklama na hokej, lidi nám volají i píšou, že tohle ještě neviděli, že to má neskutečnou úroveň. Teď tam přiletíme a půjdeme si tam užít. Je to finále o pohár Gagarina, v Evropě nejde nic většího vyhrát.

Navíc taková možnost už nemusí přijít, že?

Přesně tak. Bavili jsme se o tom s klukama, může to být naše poslední šance. Jsme strašně blízko a po včerejším vítězství má tým neskutečnou sílu. Věřím v to, že si letíme pro Gagarina.

Nemáte strach, že budete mít v Rusku stejné problémy, jako při posledním letu, kdy se Rusové snažili udělat všechno proto, aby vám v Magnitogorsku pobyt před zápasem znepříjemnili?

(Směje se). My, co jsme v KHL nějaký pátek, víme co se tam občas děje. Musíme na to být připravení. My jsme první cizinci, kteří hrají finále KHL. Pro ně by bylo hodně těžké, jestli si pohár odvezeme domů. Ale my si tam pro ten pohár letíme.

V KHL nemá obdoby ani atmosféra, kterou vytvořili diváci v O2 aréně. Cítíte závazek i vůči nim?

Celá sezona je neskutečná, hrajeme neskutečný hokej. Prostě uděláme všechno pro to, abychom si na ten pohár mohli sáhnout.

reklama