13. 10. 2012 17:12
Hokejový Lev Praha nestačil v patnáctém kole KHL na AK Bars Kazaň.
Zdeno Chára.
Zdeno Chára. | Foto: Lenka Rybaříková

Kazaň - Hokejisté Lva Praha si v KHL připsal třetí porážku v řadě. Po domácích prohrách s Petrohradem a Dynamem Moskva podlehli v sobotu Pražané AK Bars Kazaň 2:4.

Ještě na začátku poslední minuty přitom byl stav 2:2, jenže osmnáct sekund před koncem třetí části za záda Tomáše Pöpperleho dorazil střelu Kornějeva Arťom Ljukojanov.

Lvi následně zkusili hru bez brankáře, ale do závěrečné sirény místo vyrovnání ještě stihli počtvrté inkasovat, když opuštěnou klec trefil Denis Abdulin.

V zápase si svůj první gól za HC Lev připsal Zdeno Chára, který v první třetině ranou od modré otevřel skóre utkání.

Lev po dnešním zápase bude pokračovat v sérii zápasů na kluzištích soupeřů. Postupně jej v příštím týdnu čeká Nižněkamsk, Ufa a CSKA Moskva.

Kontinentální hokejová liga:

Ak Bars Kazaň - HC Lev Praha 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Pesonen (Immonen, Obuchov), 34. Kapanen (Nikulin, Morozov), 60. Lukojanov (Kornějev), 60. Abdullin (Kornějev) - 14. Chára (Mikúš), 55. Klepiš. Rozhodčí: Bondar, Nalivajko - Sysjev, Tomilov. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 4590.

Kazaň: Barulin - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medveděv, Chomickij, Jemelin, Jarullin - Mozorov, Kapanen, Abdullin - K. Petrov, Těreščenko, Lukojanov - Obuchov, Immonen, Pesonen - Skačkov, Bodrov, Golubev. Trenér: Valerij Bělov.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Oystrick, Chára, Hunkes, Sersen, Krejčík - Klepiš, Mikúš, Vrána - Řepík, Christensen, Novotný - Sekáč, Surový, Hossa - Svoboda, Karamnov, Bartečko. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Další zápasy:

Omsk - Dinamo Riga 4:2, Barys Astana - Spartak Moskva 5:1, Čeljabinsk - Atlant Mytišči 4:2, Magnitogorsk - Jaroslavl 2:3 po sam. nájezdech, Ufa - Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Petrohrad 5:6 (za domácí Straka, Piroš oba 1+0), Dynamo Moskva - Novokuzněck 3:2 (za domácí Kvapil 0+1), Nižněkamsk - CSKA Moskva 4:5 v prodl. (za domácí Koukal 1+0), Viťaz Čechov - Doněck 0:1.