Lev padl v prodloužení, Magnitogorsk má mečbol

26. 4. 2014 15:45
Lev Praha prohrál v pátém utkání finále KHL v Magnitogorsku 1:2 a prohrává 2:3 na zápasy.
Lev v Magnitogorsku prohrál v prodloužení 1:2 a musí odvracet soupeřův mečbol
Lev v Magnitogorsku prohrál v prodloužení 1:2 a musí odvracet soupeřův mečbol | Foto: Aktuálně.cz

Magnitogorsk - Hokejisté Lva Praha podlehli v pátém utkání finále play off KHL Magnitogorsku 1:2 po prodloužení. Metallurg tak do Prahy poletí s tím, že může už v pondělním šestém zápase v O2 areně ukořistit Gagarinův pohár.

Utkání jsme sledovali online reportáži ZDE.

O vítězný gól se postaral v čase 58:39 kapitán Metallurgu a nejproduktivnější hráč play off Sergej Mozjakin, jenž zaznamenal oba góly Magnitogorsku. V obou případech skóroval střelou z první po parádních přihrávkách českého centra nejproduktivnější formace soutěže Jana Kováře.

Za Lva vyrovnával ve třetí třetině Justin Azevedo, který se tak trefil v každém z pěti utkání finálové série. Celkem v ní zaznamenal už šest gólů a s deseti góly je nejlepším střelcem v play off.

Lev vstoupil do zápasu důrazněji

Lev vstoupil do zápasu o mečbol hodně důrazně, jako kdyby chtěl dát domácím hned od úvodního buly najevo, že nedostanou zdaleka tolik prostoru v porovnání s posledním soubojem v Praze.

První velkou šanci měl bek Oystrick, ruský celek však zachránil gólman Košečkin. Na druhé straně těsně minul v oslnivé formě hrající Mozjakin.

Další příležitost Pražanů měl Ridderwall. Lvi následně zmáčkli Metalurg v jeho obranném pásmu a hlediště nespokojeně pískalo.

Uklidnit fanoušky mohl v 17. minutě po chybě v rozehrávce hostů Zaripov, z ideální pozice ale ani on nepřekonal Vehanena a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Lev probudil až inkasovaný gól

Změnu stavu zařídila až obávaná první formace Magnitogorsku. Kovář se ve 26. minutě parádně proháčkoval do útočného pásma, našel mezi kruhy najíždějícího Mozjakina a ten nezaváhal.

Gól posadil ruský tým na koně a Vehanen byl v permanenci. Obránce Lee se před něho dostal tváří v tvář, ale nedal.

Pražané se ale poté dostali zpět do hry a hodně horko začalo být domácím. Chvílemi to dokonce vypadalo, že Lev hraje přesilovku, kterou v zápase neměl ani jeden z týmů, jenže z tlaku se mu nedařilo vytěžit kýžený vyrovnávací gól.

Parádní ranou bez přípravy to zkoušel Mäenpää, po něm také Thörnberg, ovšem Košečkin vytáhl výstavní zákroky.

Vehanen 'dovedl' Lva do prodloužení

Strhující podívaná v obrovském tempu a nasazení na obou stranách pokračovala i ve třetí části. A hosté velmi rychle smazali svou ztrátu.

V končící 43. minutě střílel od modré čáry Ševc, před Košečkinem projíždějící Azevedo tečoval mimo jeho dosah a potvrdil výtečnou střeleckou formu.

Hokejistům Lva narostla po vyrovnání křídla, vedení na svou stranu ale nestrhli a se začátkem poslední desetiminutovky základní hrací doby naopak přitlačil Magnitogorsk. Vehanen ale vychytal Kazionova i Brentův bekhend zblízka.

Lítý boj, který zvedal diváky ze sedaček, mohli při přečíslení dvou na jednoho rozhodnout Kovář s Mozjakinem, přihrávku českého útočníka ale pokryl dobře načasovaným pádem Ševc.

Metallurg potvrdil v prodložení převahu

V prodloužení přežili Pražané klinickou smrt při skrumážích ve svém brankovišti, jenže Magnitogorsk měl i nadále navrch a svoji převahu promítl i do skóre. V 69. minutě rozhodl svou další trefou Mozjakin.

Výsledek:

Metallurg Magnitogorsk - HC Lev Praha 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Mozjakin (Jan Kovář), 69. Mozjakin (Zaripov, Jan Kovář) - 43. Azevedo (Zackrisson, Ševc). Rozhodčí: Bulanov, Odinš - Sivov, Šeljanin. Bez vyloučení. Diváci: 7700. Stav série: 3:2.
Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov - Zaripov, Kovář, Mozjakin - Kosov, Kazionov, Potěchin - Paré, Juňkov, Osala - Timkin, Brent, Platonov. Trenér: Mike Keenan.
Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Jaakola, Nakládal - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Ullström - Matai, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.