Sýkora doma začal výhrou, Lev oplatil Mytišči prohru

Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 11. 2012 21:10
Hokejisté Lva Praha vrátili Atlantu Mytišči porážku z posledního zápasu, na svém ledě vyhráli 4:2
Hokejisté Lva slaví další vítězství.
Hokejisté Lva slaví další vítězství. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Hokejisté pražského Lva začali druhou polovinu sezony ruské KHL vítězně.

V domácí premiéře trenéra Václava Sýkory vrátili Atlantu Mytišči vrátili domácí tři dny starou porážku, když dokázali zvítězit 4:2. Vítěznou branku Lva vstřelil ve 45. minutě Klepiš.

Na tři body s dvanáctým týmem Západní konference KHL se ale domácí pořádně nadřeli a museli o svém prvním domácím úspěchu od konce října rozhodnout až v závěrečné třetině.

Byli to přesto hosté, kteří po celý zápas tahali za kratší konec a s odhodlaným soupeřem dokázali držet krok jen do začátku třetí třetiny. To se Atlantu podařilo srovnat na 2:2, jenže poslední slovo měl stejně Lev. Tři body zařídily pražskému celku dvě pohledné kombinace obrany a útoku.

Vítěznou branku zařídil po parádní přihrávce Bartečka Jakub Klepiš a definitivní pojistku přidala gólová spolupráce obránců na modré čáře a přesná rána Ondřeje Němce. Atlant po dvou rychlých gólech znervózněl a nezmohl se k ani očekávanému tlaku, pátý gól mohl naopak přidat Chára, jeho radost ale zastavilo břevno.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Atlant Mytišči 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Voráček (Škoula), 34. Hossa (Christensen, Škoula), 45. Klepiš (Bartečko), 48. Němec (Mikuš, Surový) - 29. Michnov (Ozolinš), 42. Kolcov (Kablukov, Michnov). Rozhodčí: Komarov, Naumov - Pavlov, Čubykin. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4618.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Hunkes, Mikuš, Porsland - Voráček, Červenka, Novotný - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Surový, Birner - Řepík, Christensen, T. Rachůnek. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Mytišči: Galimov (21. Chudobin) - Tjutin, Ozolinš, Kosmačov, Semjonov, Frögren, Rukavišnikov, Višněvskij - Žerděv, Kablukov, Stolberg - Michnov, Engqvist, Gluchov - Ševčenko, Točinskij, Kolcov - Lemťugov, Rybjakov, Bobrov. Trenér: Sergej Světlov.

Další výsledky:

Chabarovsk - Novokuzněck 5:1 (Petružálek 2+1), Čeljabinsk - Barys Astana 0:3, Jekatěrinburg - Chanty-Mansijsk 1:2 po sam. nájezdech (za hosty Trončinský 0+1), Magnitogorsk - Omsk 1:2, Ufa - Spartak Moskva 4:1, Kazaň - Dinamo Riga 6:2, Nižněkamsk - Doněck 4:3 po sam. nájezdech (Netík 2+0, Koukal 0+2 - Nedorost 1+1), Petrohrad - Čerepovec 3:2, CSKA Moskva - Jaroslavl 0:4, Lev Praha - Atlant Mytišči 4:2, Slovan Bratislava - Nižnij Novgorod 1:4.