reklama

Lev Praha bude v KHL trénovat Jalonen, příští kouč Finska

Václav Sýkora. Václav Sýkora. autor: CPA Eduard Erben
Hokejisty Lva Praha bude v Kontinentální lize nově trénovat Fin Kari Jalonen, budoucí trenér finské reprezentace.

Praha - Hokejisty Lva Praha bude v Kontinentální lize nově trénovat Fin Kari Jalonen. Dosavadní hlavní kouč Václav Sýkora na této pozici na vlastní žádost skončil, u týmu bude ale působit společně s Italem Ivanem Zanattou jako asistent. Nahradí tak v této pozici v pondělí odvolaného Jana Votrubu.

"Václav Sýkora se obrátil k vedení klubu s žádostí o uvolnění z pozice hlavního trenéra, k čemuž ho vedou rodinné důvody. Vedení klubu se jeho žádosti rozhodlo vyhovět, Václav Sýkora však zůstává i nadále s týmem, když bude pokračovat v roli asistenta a bude pravou rukou hlavního kouče Kari Jalonena. Tento Fin má zkušenosti z KHL, kde vedl Torpedo Nižnij Novgorod a v minulosti již s Václavem Sýkorou spolupracoval ve Finsku," píše se v prohlášení na oficiálním webu klubu.

Nyní třiapadesátiletý Jalonen se narodil v Oulu, kde také hokejově vyrostl a díky výkonům v dresu Kärpätu si zahrál i v NHL. Jako hráč stihl v nejkvalitnější lize světa odehrát 37 utkání s bilancí 9+6. Zúčastnil se také šesti světových šampionátů v dresu Suomi.

Po skončení aktivní hráčské kariéry se vrhl v roce 1998 na trénování. U TPS Turku působil tři sezony v roli asistenta a poté převzal funkci hlavního kouče. Ve finské lize strávil devět dalších sezon a celkem čtyřikrát dovedl své mužstvo k titulu v SM-liize – třikrát s Kärpätem a jednou s HIFK.

V roce 2011 získal své první angažmá v KHL a dva roky působil u Torpeda Nižnij Novgorod. Od sezony 2014/2015 rozjede také reprezentační kariéru a převezme finský národní tým.

reklama