Lev Praha kráčí do finále KHL! Jaroslavl porazil i podruhé

4. 4. 2014 21:20
Deset tisíc diváků v O2 areně dohnalo Lev Praha k druhému vítězství ve finále Západní konference. Pražský klub vede nad Jaroslavlí 2:0 na zápasy!
Další výhra! Lev Praha parádně vykročil směrem k finále Kontinentální hokejové lize. V Praze využil proti Lokomotivu výhodu domácího prostředí i podruhé a odléta do Jaroslavle s vedením 2:0 na zápasy! | Foto: CPA

Praha - Sen o finále Kontinentální hokejové ligy je ještě blíž! Lev Praha naplno využil domácího prostředí a porazil v O2 aréně Lokomotiv Jaroslavl i podruhé. Pražský klub vede v semifinále ruské ligy už 2:0 na zápasy.

V O2 aréně vytvořilo parádní kulisu bezmála deset tisíc diváků, vítězství zařídili góly Nathan Oystrick a Patrick Zackrisson. Za hosty až ve třetí třetině korigoval Jegor Averin.

Hrdinou utkání se stal gólman Petri Vehanen, který si připsal 34 zákroků.

Utkání jsme sledovali on-line - čtěte ZDE.

Duel začal hodně svižně z obou stran, ale do vedení se dostali až ve 12. minutě domácí. Ve skvěle sehrané přesilovce naservíroval Vrána puk Oystrickovi, který ranou bez přípravy v pozici klečícího střelce otevřel skóre.

Netradiční přesilovka. Sedm minut!

Ještě do přestávky mohl rovněž v početní výhodě vyrovnat Platt; fanoušci hostujícího celku už radostně vyskakovali ze sedaček, jenže Vehanen vytáhl fantastický zákrok betonem.

V končící 36. minutě skončil zápas pro Musatova. Ten si po ataku na Vehanena a bitce s Oystrickem domlouval zpočátku na trestné lavici s kanadským bekem odvetu, ale sudí ho posléze vykázali s trestem na 2+2+5 minut a do konce utkání do kabin. Lev tak čekala netradiční sedmiminutová přesilovka, už po minutě se ale sami domácí provinili hrou v šesti.

Lev inkasoval po 206 minutách a 48 vteřinách

Paradoxně při hře ve čtyřech na obou stranách dokončil Sekáčův individuální průnik úspěšně dorážející Zackrisson a zvýšil na 2:0. V poslední vteřině druhé třetiny mohl zblízka přidat ještě třetí trefu Thörnberg, ale Sanford ukázal své umění.

Na úvod třetí části měli Lvi k dispozici ještě 166 vteřin početní výhodu, hosté odolali. V 50. minutě se cesta domácích za druhým bodem zkomplikovala. Ustáli sice 51 sekund ve třech proti pěti, jenže než se první z hříšníků Azevedo stihl zapojit do hry, snadno snížil Averin. Lev tak inkasoval v play off po 206 minutách a 48 vteřinách.

Lvu v závěru pomohlo i video

V závěru přečkali domácí velký tlak, několik skrumáží ve Vehanenově brankovišti, z nichž po jedné se zkoumalo video, ale ke kýženému vyrovnání nepomohla Lokomotivu ani dobře sehraná power play.

Série se teď za stavu 2:0 pro Lev Praha přesouvá do Jaroslavle, kde jsou na programu odvety v neděli a v úterý.

Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavl 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Oystrick (Vrána, Mäenpää), 39. Zackrisson (Sekáč) - 50. Averin (Plotnikov, Kronwall). Rozhodčí: Bulanov, Sergejev - Michel, Šichanov. Vyloučení: 6:7, navíc Musatov (Jaroslavl) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 9519. Stav série: 2:0.

Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal - Azevedo, Novotný, Ridderwall - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Klepiš, Zackrisson, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Jaroslavl: Sanford - Jakovlev, Kronwall, Holös, Višněvskij, Gorochov, Pašnin, Vasiljev, Ljubuškin - Plotnikov, Apalkov, Averin - Černikov, Petrov, Platt - Galimov, Kartajev, Koňkov - Musatov, Sprukts, M. Redlihs. Trenér: Dave King.