Lev zahájil finále Gagarin Cupu výhrou na ledě Magnitogorsku

18. 4. 2014 17:05
Pražský tým v prvním finále nepovolil věhlasnému soupeři ani jednu branku a zvítězil jednoznačně 3:0.
Radost hokejistů Lva Praha a zmar jednoho z hráčů Metallurgu. Tak se dá shrnout dění v úvodním utkání finále Gagarinova poháru. | Foto: levpraha.cz

Magnitogorsk - Hokejisté pražského Lva pokračují v play off Kontinentální ligy v suverénní krasojízdě. Pražané zahájili finálovou sérii Gagarinova poháru na ledě Metallurgu Magnitogorsk výhrou 3:0.

Lev je vůbec prvním týmem, který porazil v probíhajícím play off favorizovaného soupeře na jeho ledě. Metallurg utrpěl domácí porážku teprve až v devátém zápase. Navíc Lev tohoto soupeře porazil vůbec poprvé v historii, ve čtyřech předchozích duelech padl.

Utkání jsme sledovali živě ZDE.

Pražanům dokonale vyšlo pokrytí nejúdernějšího útoku základní části i play off Mozjakin-Kovář-Zaripov, naopak ve 14. minutě využil pětiminutovou přesilovku Martin Ševc, ve 25. minutě zvýšil skóre Petra Vrána a v závěru utkání uzavřel skóre střelou do prázdné brány Justin Azevedo.

Druhé utkání se bude hrát v neděli od 13 hodin SELČ opět v Magnitogorsku.

Výsledek:

Metallurg Magnitogorsk - Lev Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Ševc (Azevedo), 25. Vrána (Sekáč, Thörnberg), 59. Azevedo (Novotný, Zackrisson). Rozhodčí: Bulanov, Kulakov - Birin, Zacharenkov. Vyloučení: 0:4, navíc Antipin (Magnitogorsk) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 0:1.
Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, J. Birjukov, Malenkych, Lee, S. Těreščenko, Chabarov, Ibragimov - Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin - Timkin, Brent, Platonov - Juňkov, Potěchin, Paré - Kosov, Kazionov, Osala - Malinovskij. Trenér: Mike Keenan.
Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal, Jaakola - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Ullström - Ridderwall, Cingel, Matai. Trenér: Kari Jalonen.