Lev Praha znovu rozstřílel Záhřeb a je blízko postupu

10. 3. 2014 17:54
Lev vyhrál nad Záhřebem i třetí zápas a je pouze krok od postupu do druhého kola play off KHL. | Foto: CPA Eduard Erben

Záhřeb - Už jen jedna výhra dělí hokejisty Lva Praha od postupu do druhého kola play off KHL. Český tým totiž dnes porazil Medveščak Záhřeb i potřetí za sebou. Po vítězství 5:2 se Lev ujal vedení 3:0 a zítra může opět na ledě v Záhřebu potvrdit svůj postup.

V Chorvatsku začaly góly padat až ve druhé třetině. Na slepené branky Thörnberga a Řepíka sice Medveščak ještě dokázal do pauzy zareagovat a ztrátu vymazat, ve třetí třetině to ale byli znovu hosté, kteří udávali tempo hry.

Vítězný gól vstřelil v 50. minutě Ullström, definitivní pojistku přidali po něm ještě Thörnberg a Vrána.

Bod od postupu je díky Červenkovi i Petrohrad

Roman Červenka rozhodl v prodloužení o vítězství hokejistů Petrohradu v třetím osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy na ledě CSKA Moskva 2:1. Český reprezentant skóroval ve druhém utkání po sobě, jeho tým vyhrál stejně jako Lev i třetí zápas a sérii prvního kola Gagarinova poháru může ukončit již v úterý.

Velký podíl na dalším úspěchu favorizovaného Petrohradu měl opět i brankář Alexander Salák, jenž zneškodnil 43 střel. Ve třech duelech s CSKA inkasoval dohromady dvakrát.

Český útočník navázal na výkon z předchozího utkání, v němž k vítězství 5:1 přispěl gólem a dvěma přihrávkami. Dnes se trefil v přesilové hře ranou z pravého kruhu.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Medveščak Záhřeb - Lev Praha 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 37. Kane (Švarný), 40. Martinovič z tr. střílení - 33. Thörnberg (Zackrisson), 36. Řepík, 50. Ullström (Ševc), 57. Thörnberg (Mäenpää, Oystrick), 60. Vrána. Rozhodčí: Olenin, Bondar - Sivov, Šeljanin. Vyloučení: 6:5, navíc Katic 10 min. a do konce utkání - Nakládal 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6500. Stav série: 0:3.

Záhřeb: Brust - Popovic, Martinovic, Švarný, Foster, Katic, Klubertanz, O'Connor - Cheechoo, Murley, Thomas - Vesce, Ellison, Linglet - Glumac, Jessiman, Ryan - Bjorkstrand, Murray, Kane. Trenér: Mark French.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Nakládal, Gragnani - Azevedo, Novotný, Ullström - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Zackrisson - Matai, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Západní konference - 3. zápasy:

Jaroslavl - Dynamo Moskva 2:1, stav série 1:2; CSKA Moskva - Petrohrad 1:2 v prodl. (Červenka 1+1), stav série 0:3, Dinamo Riga - Doněck 7:3 (za hosty Kašpar 1+0), stav série 1:2.

Pohár naděje - kvalifikace - 2. zápas:

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 1:2 (Mojžíš - Irgl oba 0+1), první zápas 0:1, postoupil Minsk.