Lev prohrál generálku na KHL. Naopak Vary zdolaly Neftěkamsk

1. 9. 2012 19:52
Hokejisté Lva Praha zakončili vystoupení na turnaji v Doněcku porážkou s Jekatěrinburgem 1:3 a obsadí konečné čtvrté či poslední místo.
Obránce Tomáš Mojžíš v dresu Lvu
Obránce Tomáš Mojžíš v dresu Lvu | Foto: Lenka Rybaříková

Doněck - Prohrou zakončili hokejisté Lva Praha turnaj v Doněcku. Podlehli totiž Jekatěrinburgu 1:3 a obsadí tak až čtvrté nebo poslední místo.

Po bezbrankové úvodní třetině dostal Avtomobilist s dvěma českými hokejisty Josefem Strakou a Pirošem v sestavě do vedení po půlminutě druhého dějství slovenský zadák Mezei.

Ve 38. minutě sice vyrovnal v přesilovce Kanaďan Paul Szczechura, ale za 51 vteřin vrátil Jekatěrinburgu vedení Alexandr Strelcov a v polovině závěrečné části v přesilovce pojistil výsledek Gimatov.

Generálka na vstup do Kontinentální hokejové ligy se tedy nepovedl. Lev začne na vlastním ledě ve čtvrtek od 20 hodin proti Dynamu Riga.

Vítkovice porazil Mnichov

Nedařilo se ani Vítkovicím. Na Memoriálu Gabora Ockaye v Székesfehérváru podlehly EHC Mnichov 1:3 a v neděli budou hrát o třetí místo s poraženým z utkání mezi domácím týmem Sapa Fehérvár AV 19 a Olimpijí Lublaň.

Vítkovice prohrávaly od 24. minuty po Ulmerově brance, po polovině utkání sice vyrovnal Jan Káňa, ale ještě na konci druhé třetiny vrátil Red Bullu vedení Dibelka. Na konci ještě pojistil výsledek Aubin.

To Karlovy Vary mohou mluvit a povedenějším závěru turnaje. V Ufě vyhrály nad týmem ruské Vyšší ligy Toros Neftěkamsk 2:1 po samostatných nájezdech a obsadily s pěti body třetí místo.

Karlovarská Energie po vítězství nad Ufou 4:1 a porážce s Novokuzněckem 2:5 získala proti Neftěkamsku vedení v 16. minutě, kdy se trefil Kumstát. Toros ale dokázal v 57. minutě vyrovnat a rozhodoval až rozstřel, v němž si připsal vítěznou branku Pohl.

Výsledky přípravných utkání:

HC Lev Praha - Avtomobilist Jekatěrinburg 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 39. Szczechura - 21. Mezei, 39. A. Strelcov, 51. Gimatov.

HC Vítkovice Steel - EHC Red Bull Mnichov 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 31. J. Káňa - 24. Ulmer, 38. Dibelka, 57. Aubin.

HC Energie Karlovy Vary - Toros Neftěkamsk 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 16. Kumstát, rozhodující sam. nájezd Pohl - 57. Garejev.