Lev prohrál i v Čeljabinsku, Slovan přišel o body v závěru

29. 9. 2012 15:15
Ani ve druhém vystoupení na tripu v Rusku se hokejistům Lva Praha nepodařilo bodovat. Po prohře 1:6 v Magnitogorsku padli vysoko 2:5 i v Čeljabinsku.

Praha - Lev Praha dostal další příděl. S vítězem loňské základní části KHL Traktorem Čeljabinsk držel krok dvě třetiny, nakonec ale prohrál 5:2.

Rozhodující branku vstřelil Pražanům na konci druhé třetiny Antipov. Za Traktor se trefil i český útočník Jan Bulis.

Utkání se hrálo ve strhujícím tempu a Lev měl dlouho navrch, za stavu 2:1 ho ale po brankách Řepíka a Christensena srazila hrubice brankáře Pöpperleho, po které hosté snadno vyrovnali.

Marná pak byla snaha ve třetí třetině. Brankou do šatny povzbuzení domácí přidali ještě další dva góly.

Slovan vynuloval Malkina, ale prohrál

Lev prohrál podruhé v řadě, před návratem do Prahy ho čeká ještě pondělní zápas v Jekatěrinburgu.

Blízko bodům naopak byli hokejisté Slovanu Bratislava, kterým se podařilo vynulovat Jevgenije Malkina. Ani to ale alespoň k remíze v Magnitogorsku nestačilo, byť se jim na začátku poslední části podařilo během minuty srovnat dvoubrankové manko.

Šikovní domácí útočníci ale včas zabrali a po brance Jakubova dohrávali zápas tlakem v útočné třetině.

Výrazný podíl na vítězství měli všichni tři Češi v kádru moskevského Dynama. Díky brankám obránců Nováka a Blaťáka se šlo v utkání s Ufou za stavu 3:3 až do samostatných nájezdů, které rozhodl Marek Kvapil.

Traktor Čeljabinsk - HC Lev Praha 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Panov (Antipov), 17. A. Kosticyn, 40. Antipov (Suglobov), 50. Jakucenja, 55. Bulis (Kuzněcov, Quint) - 5. Řepík (Surový, Karamnov), 11. Christensen (Oystrick, Novotný). Rozhodčí: Kadyrov, Cypljakov - Parfjonov, Sysjev. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7000.

Čeljabinsk: Garnett - Quint, Rjabykin, Bělov, Vasilčenko, Katičev, Razin, Šinin, Nestěrov - Kuzněcov, Bulis, Čistov - A. Kosticyn, Kontiola, Jakucenja - Panov, Antipov, Suglobov - Karpov, Popov, Glinkin. Trenér: Valerij Bělousov.

Lev: Pöpperle - Němec, Sersen, Mikuš, Oystrick, Porseland, Picard - Klepiš, Mikúš, Bartečko - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Vrána, Surový - Jaroslav Svoboda, Karamnov, Cingel. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Kontinentální hokejová liga, zbylá utkání:

Omsk - Chabarovsk 4:1 (za hosty Petružálek 0+1), Barys Astana - Novokuzněck 1:5, Chanty-Mansijsk - Novosibirsk 2:3 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - CSKA Moskva 0:3, Magnitogorsk - Slovan Bratislava 3:2, Dynamo Moskva - Ufa 4:3 po sam. nájezdech (Kvapil 1+0 a rozhodující sam. nájezd, Novák 1+0 - Blaťák 1+0).