Lev prohrál se Spartakem v nájezdech, čeká ho Záhřeb

4. 3. 2014 21:39
Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize se Spartakem Moskva 2:3 po samostatných nájezdech.
Lev neudržel nadějné vedení
Lev neudržel nadějné vedení | Foto: CPA Eduard Erben

Praha- Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize se Spartakem Moskva 2:3 po samostatných nájezdech. Pražané přišli ve svém posledním utkání v základní části o osmizápasovou šňůru domácích výher i přesto, že v utkání dvakrát vedli.

Nájezdy rozhodl útočník Vjačeslav Kozlov. Další utkání čeká Lvy v pátek, kdy otevřou vyřazovací boje v utkání proti Záhřebu, který dokázal vyhrát 3:2 na ledě Slovanu.

V domácí sestavě dostali větší prostor i někteří hráči, kteří nebyli tolik vytěžovaní v dosavadním průběhu základní části. A jeden z nich o sobě dal ihned po úvodní zahřívací desetiminutovce, která se odehrála bez větších šancí, hodně nahlas vědět.

Kapitán Pražanů Novotný skvěle našel rozjetého Pacovského a talentovaný forvard propálil z kruhu pro vhazování parádní ranou do horního rohu branky gólmana Šestěrkina. Zaznamenal svou první trefu v dresu Lva. V končící 14. minutě už bylo ale vyrovnáno. Zadák Želdakov zkusil štěstí od modré čáry a Engren kvůli clonícím hráčům před sebou neměl příliš času zareagovat. Lvům mohl vrátit vedení Ridderwall, Šestěrkin byl ale proti.

Zkraje druhé části neuspěli Ullström a Řepík, před polovinou základní hrací doby minul z dobré pozice Novotný. A protože pak ve své druhé přesilovce v utkání neuspěli ani hosté, stav 1:1 se před druhou přestávkou nezměnil.

Na další trefu nakonec čekali diváci až do poloviny 48. minuty, ale stála za to. Bek Oystrick místo očekávané rány od modré čáry namířil výtečnou střílenou přihrávku Birnerovi, který už měl vcelku snadný úkol.

Jeden z nejhorších celků soutěže, který se potýká s finančními problémy a pravděpodobně proto ani nezasáhne do příštího ročníku, ale nerezignoval a i podruhé se mu podařilo vyrovnat. V 56. minutě se ve vlastním obranném pásmu sice Zackrisson vyhnul jednomu ze soupeřů, ale poté nepochopitelně naservíroval puk před branku Lemťugovovi a bylo to 2:2.

V prodloužení spálil velkou možnost rozhodnout Sekáč, vítěze proto musely určit až samostatné nájezdy. Lemťugov se Sekáčem nedali, Kozlov suverénně proměnil, Birner trefil tyč. Sergejev nedal, proměnit musel Ullström, jenže i on selhal

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Spartak Moskva 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Pacovský (Novotný, Gragnani), 48. Birner (Oystrick, Němec) - 14. Želdakov (Volkov, Bodrov), 56. Lemťugov, rozhodující nájezd Kozlov. Rozhodčí: Baluška, Nalivajko - Parfjonov, Goljak. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 4624.

Lev: Engren - Gragnani, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Nakládal, Humphries - Pacovský, Novotný, Ullström - Ridderwall, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Kubalík, Cingel, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Spartak: Šestěrkin - Kulik, Bodrov, Sergejev, Želdakov, Grišin, Sorokin, Jermakov, Mamkin - Volkov, Kvaša, Kozlov - Lemťugov, Wandell, Špirko - Anderson, Nikulin, Toluzakov - Pešechonov, Ignašin, Medveděv. Trenér: Fjodor Kanarejkin.

Vladivostok - Chabarovsk 4:1, Novosibirsk - Novokuzněck 6:5, Čeljabinsk - Kazaň 2:3 po sam. nájezdech, Magnitogorsk - Nižnij Novgorod 4:2 (za domácí Kovář 1+1), Ufa - Viťaz Podolsk 3:2, Nižněkamsk - Dynamo Moskva 2:4 (za domácí Netík 1+0), Jaroslavl - Barys Astana 4:1, CSKA Moskva - Dinamo Minsk 3:0, Čerepovec - Omsk 1:2, Petrohrad - Chanty-Mansijsk 1:2, Atlant Mytišči - Jekatěrinburg 2:3, Dinamo Riga - Doněck 0:1, Slovan Bratislava - Záhřeb 2:3, Lev Praha - Spartak Moskva 2:3 po sam. nájezdech.

Dvojice pro 1. kolo play off:

Východní konference: Magnitogorsk - Vladivostok, Barys Astana - Jekatěrinburg, Kazaň - Novosibirsk, Ufa - Nižnij Novgorod.

Západní konference: Dynamo Moskva - Jaroslavl, Petrohrad - CSKA Moskva, Lev Praha - Záhřeb, Doněck - Dinamo Riga.

14. Dinamo Minsk 54 13 4 6 31 102:161 53

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.