Lev se veze na vítězné vlně, porazil i Chanty-Mansijsk

Aktualizováno 15. 11. 2013 21:47
Hokejisté Lva Praha porazili v utkání Kontinentální ligy Chanty-Mansijsk těsně 2:1.
Pražskému Lvu se momentálně v KHL daří.
Pražskému Lvu se momentálně v KHL daří. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Lva Praha porazili v utkání Kontinentální ligy Chanty-Mansijsk těsně 2:1. Domácí sice jako první inkasovali, ale pak vyrovnal Jiří Sekáč a v čase 57:52 rozhodl trefou v přesilovce obránce Nathan Oystrick.

Ostatní výsledky a reportáže z pátečního programu KHL naleznete ZDE!

Pražané vyhráli potřetí za sebou, Jugra si naopak připsala již devátou porážku v řadě. Dalším soupeřem Lva bude v neděli od 17:00 Omsk, vedený českým koučem Milošem Říhou.

Hlasy po zápase KHL Lev - Chanty-Mansijsk

Kari Jalonen (Lev Praha): "Byl to od obou celků dobrý zápas, hodně vyrovnaný. Jugra odehrála velmi solidních 60 minut, ale my jsme nakonec s blížícím se koncem našli cestu k vítězství. Dostali jsme příležitost hrát přesilovku a využili ji k zisku tří bodů, za které jsem šťastný. Nehráli jsme moc dobře v první třetině, kdy měla Jugra kromě gólu několik dalších šancí, ale Vehanen byl v těch chvílích naším klíčovým hráčem. Druhá třetina byla naší nejpovedenější částí."

Oleg Davydov (Chanty-Mansijsk): "Blahopřeji Lvu k výhře. Soupeři se lépe vydařil závěr zápasu, do něhož dali naši hráči všechny síly, dobře nám zachytal brankář, ale na tolik kýžené body to nestačilo."

Do vedení šli hosté...

V úvodu byla hra hodně neurovnaná, zaujala až Ridderwallova bekhendová dorážka v sedmé minutě, s níž si však poradil hostující gólman Birjukov. Krátce nato šla Jugra do vedení, když si mezi Němce s Oystrickem najel Savinainen a rychlým blafákem do bekhendu nedal krajanovi v brance Lva Vehanenovi šanci.

Záhy mohlo být vyrovnáno, když Řepík nabil Birnerovi, ten ovšem Birjukova nepropálil. V 15. minutě se do šance po Řepíkově chytrém prostrčení dostal kapitán Novotný, jenže nedal. A poté, co Lev po Ševcově prohřešku úspěšně přestál první oslabení zápasu, ztroskotal na hostujícím brankáři také Thörnberg.

Lvi nevyužili na přelomu první a druhé části přesilovku při vyloučení českého beka ve službách soupeře Trončinského, v 29. minutě se ale dočkali vyrovnání. Při signalizované výhodě našel Ševc na kruhu pro vhazování napřaženého Thörnberga, jeho ránu tečoval Sekáč a bylo to 1:1.

...Domácí otočili zápas v jeho druhé polovině

Právě Sekáč se poté blýskl povedenou individuální akcí, v jejímž závěru hledal naslepo Zackrissona, jenže toho jako kdyby parádní přihrávka trochu zaskočila. V 38. minutě Oystrick ostrou ranou od modré čáry řádné protáhl Birjukova, jemuž kotouč při zákroku vypadl z lapačky, ale Cingel v nelehké dorážce dokázal rozvlnit pouze boční síť.

V závěrečném dějství nevyužili příležitosti Thörnberg a na druhé straně Kňazev, jemuž sebral radost Vehanen. Zdálo se, že vše směřuje do prodloužení, v čase 56:56 si ale Savinainen vysloužil za faul vysokou holí trest na dvě plus dvě minuty a Oystrick rozhodl. Vyrovnat mohl ještě Trončinský, Vehanen ho však vychytal.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Sekáč (Thörnberg, Ševc), 58. Oystrick (Sekáč) - 8. Savinainen (Starosta). Rozhodčí: Běljajev, Olenin - Zacharenkov, Pavlov. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4090.

Lev Praha: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Mikuš - Klepiš, Azevedo, Ridderwall - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Novotný, Birner - Pacovský, Cingel, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Chanty-Mansijsk: Birjukov - Shefer, Chvostov, Pepeljajev, Trončinský, Sokolov, Starosta, Djakov - Kňazev, Žukov, Sitnikov - Smoleňák, Dixon, Savinainen - Buljanskij, Krysanov, Chlyncev - Plotnikov, Gorbunov, Gusev. Trenér: Oleg Davydov.