Lev se po dvou prohrách chytil a je opět v čele konference

1. 10. 2012 21:31
Po dvou porážkách Lev Praha zase vyhrál. Pražský tým KHL vyhrál nad Jekatěrinburgem.
Erik Christensen pomohl k výhře pražského týmu dvěma góly
Erik Christensen pomohl k výhře pražského týmu dvěma góly | Foto: Lenka Rybaříková

Jekatěrinburg - Po dvou debaklech se pražský Lev v KHL opět chytil. Vyhrál v Jekatěrinburgu 5:3 a vrátil se do čela Západní konference o bod před Jaroslavl.

Svěřenci trenéra Josefa Jandače dvakrát prohrávali. Nejprve v už v šesté minutě při signalizované výhodě se přesně trefil Simakov. Brzy na to ale vyrovnal útočník Mikúš.

V závěru první třetiny Němec fauloval unikajícího Gimatova, a ten proměnil trestné střílení. Druhé dějství patřilo hostům, kteří po gólech Christensena a Surového otočili vývoj utkání.

Boj až do konce

Drama se odehrálo hlavně ve třetí třetině. Hosté se sice dostali zásluhou druhého gólu Mikúše do dvougólového vedení, Avtomobilist však v přesilovce snížil a Lev se musel o výsledek strachovat.

O výhře hostů nakonec rozhodl gólem do prázdné brány Christensen.

Po porážkách v Magnitogorsku a Čeljabinsku tak Lev završil třízápasovou pouť po venkovních stadionech.

Třetí výhra Petrohradu v řadě

V příštím zápase hostí v sobotu doma Petrohrad, který i bez gólmana Jakuba Štěpánka porazil 5:2 Kazaň. Jednou asistencí se na třetí výhře v řadě celku Miloše Říhy podílel Petr Průcha.

Jedinou branku Chabarovsku v utkání proti Astaně vstřelil Jakub Petružálek, Barys prohrál 1:3.

Avtomobilist Jekatěrinburg - Lev Praha 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Simakov, 19. Gimatov (pen.), 52. Sokolov (Mezei) - 9. Mikuš (Němec, Hossa), 21. Christensen (Voráček), 38. Surový (Řepík), 47. Mikúš (Christensen), 60. Christensen (Novotný) Rozhodčí: Dejev, Soin - Zacharenkov, Menšich. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Diváci: 3100.
Jekatěrinburg: Lobanov - Sokolov, Mezei, Gusev, D. Makarov, Stěpanov, Sazonov, Menšikov - Simakov, Špirko, Gimatov - Piroš, Malychin, J. Straka - A. Strelcov, V. Strelcov V., Čisťjakov - Bulatov, Pronin, K. Makarov - Ustjancev. Trenér: Andrej Šajanov.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Picard, Oystrick, Mikuš, Sersen, Porseland - Klepiš, Mikúš, Bartečko - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Vrána, Surový - Hossa, Karamnov, Cingel. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Omsk - Novosibirsk 2:1 v prodl.
Barys Astana - Chabarovsk 3:1 (za hosty Petružálek 1+0)
Chanty-Mansijsk - Novokuzněck 4:3 (za domácí Trončinský 0+1)
Čeljabinsk - Slovan Bratislava 3:1 (za hosty Vondrka 0+1)
Jekatěrinburg - Lev Praha 3:5
Magnitogorsk - CSKA Moskva 1:2 po sam. nájezdech