reklama

Lev sehnal letadlo, nervy střídá nejistota: Co nás tam čeká?

Co nás tam čeká? Hráči Lva dopoledne odletí na otočku na Ukrajinu, nikdo nemá informace o tom, jestli je, nebo není v Doněcku bezpečno. Co nás tam čeká? Hráči Lva dopoledne odletí na otočku na Ukrajinu, nikdo nemá informace o tom, jestli je, nebo není v Doněcku bezpečno. autor: CPA Eduard Erben
Lev Praha odletí na Ukrajinu k zápasu s Doněckem dnes po deváté ranní z Bratislavy. Nikdo ale neví, jaká tam panuje situace a jestli je ve městě bezpečno.

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Byly to nervy a stálo to všechny hodně sil, Lev Praha ale problémy související se zvláštním rozhodnutím KHL jen jeden den před šestým zápasem přesunout sérii s Donbassem z Bratislavy do Doněcku vyřešil.

Klub na poslední chvíli dovezl všem členům týmu z Prahy cestovní doklady, vyřídil pojištění a především dokázal zajistit i dopravu. Tým odletěl do Doněcku po deváté hodině ranní z Bratislavy, hned po večerním utkání se vrátí domů do Prahy.

Více o problémech Lva s náhlou změnou místa zápasu čtěte ZDE.

Obavy a strach z toho, že se během ani ne čtyřiadvaceti hodin managementu nepodaří zajistit dopravu týmu k zápasu, teď střídá nejistota: Nikdo vlastně neví, jak to teď na Ukrajině a především v Doněcku vypadá.

Lvy uklidňuje Nedorost: Je tady klid

Jediné informace poskytl po telefonu Václav Nedorost, český útočník soupeře. Ten slíbil, že výprava po příletu do města nepozná, že by se na Ukrajině v těchto dnech něco odehrávalo.

To ostatně Nedorost řekl i před týdnem v rozhovoru pro Aktuálně.cz bezprostředně poté, co KHL rozhodla, že Donbass z bezpečnostních důvodů kvůli politické situaci v zemi nebude moct hrát své domácí zápasy v Doněcku.

"Je tady klid, kromě pár demonstrací se tady nic vážného nestalo. Město si žije dál normálním životem, hokej by se tady mohl klidně hrát," říkal Nedorost Aktuálně.cz. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Do Doněcku na otočku

Přesto se hráčům Lva na Ukrajinu teď moc nechce. Pozitivní je pro ně jen to, že je dnes čeká pouze bleskový výlet. "Je dobře, že se tam nebudeme zdržovat dlouho," řekl včera večer třeba slovenský útočník Cingel.

Lev Praha na Ukrajinu přiletí kolem poledne, tým pak čeká oběd a krátký odpočinek na rezervovaném hotelu. Tam ale celá výprava stráví jen dvě hodiny, pak se přesune na stadion k utkání a po něm bleskově domů do České republiky.

V Praze by měl lví speciál přistát kolem půlnoci. Český tým vede v sérii 3:2 na zápasy, a pokud dnes na Ukrajině uspěje, bude na cestě domů slavit postup do finále Západní konference KHL.

reklama