reklama

Lev si vybral soupeře pro play off. "Na Záhřeb si věříme"

Právě s Medveščakem Záhřeb, který v nedělním zápase porazili 2:1 v prodloužení, by si hokejisté Lva mohli zahrát i v úvodním kole play off. Právě s Medveščakem Záhřeb, který v nedělním zápase porazili 2:1 v prodloužení, by si hokejisté Lva mohli zahrát i v úvodním kole play off. autor: www.facebook.com/KHLMedvescakZagreb
Nejen třetí místo v Západní konferenci Kontinentální ligy, ale dost možná i soupeře pro čtvrtfinále konferenčního play off si v neděli zajistili hokejisté pražského Lva.

Praha - Nejen třetí místo v Západní konferenci Kontinentální ligy, ale dost možná i soupeře pro čtvrtfinále konferenčního play off si v neděli zajistili hokejisté pražského Lva.

Ti porazili Medveščak Záhřeb 2:1 v prodloužení a právě jednobodový zisk pomohl chorvatskému týmu k udržení šestého místa před CSKA Moskva. A pokud Medveščak v úterý vyhraje na ledě Slovanu Bratislava, ve úvodním kole play off, které odstartuje v pátek, se představí opět proti pražskému celku.

"Nashle. Možná se uvidíme už brzy," uvedl po tiskové konferenci kouč Lva Kari Jalonen a otočil se na vedle sedícího trenéra Medveščaku Marka Frenche.

"Byl to dobrý hokejový večer, ve kterém se předvedly oba týmy. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a máme jistotu, že skončíme třetí. Teď se můžeme začít soustředit na play off," dodal Jalonen.

"Šesté místo máme ve svých rukou"

Zatímco Lev už si třetí místo v Konferenci zajistil a začne tedy vyřazovací boje na svém ledě, Medveščak musí hájit v posledním kole základní části jednobodový náskok před CSKA. A pokud by se mu to nepovedlo, šel by na supersilný SKA Petrohrad.

"Odehráli jsme dobré utkání, měli jsme několik slušných šancí, ale také jsme měli problém s kontrolováním emocí a disciplínou. Každopádně jsem rád, že jsme získali potřebný bod a boj o šestou příčku máme pořád ve svých rukou," poznamenal po zápase French.

Ovšem také pro Lva je Medveščak přijatelnějším soupeřem než CSKA Moskva, s nímž Lev loni při své premiérové účasti v soutěži odešel v 1. kole play off poražen 0:4 na zápasy. 

"Jsem rád, že jsme to dokázali. V pátek nás ale čeká nový začátek, play off, a liga je tak vyrovnaná, že to bude těžký s každým. Každopádně bych ale nerad šel znovu proti CSKA," uvedl střelec první branky Lva v utkání Jiří Novotný.

Novotný: Nemá cenu si vybírat soupeře

Třicetiletý kapitán Lva však přiznal, že kvůli soupeři ve vyřazovacích bojích úterní zápasy posledního kola základní části soutěže sledovat nebude.

"S kým nakonec budeme hrát, ale nijak zvlášť neřešíme. V play off nemá cenu si vybírat soupeře. Dnes jsme vyhráli a myslím si, že kvalitu na to, abychom přešli první kolo, máme. Uvidíme po úterý, jak se to vyvine. Pak se o tom můžeme bavit," řekl po zápase novinářům mistr světa z roku 2010.

Účastník nedávných her v Soči si však myslí, že i pro KHL nezvyklý styl Medveščaku by Lvu měl v případném vzájemném klání v play off sedět.

"Je pravda, že jsme potkali trošku odlišného soupeře, než proti kterým jsme hráli v posledních zápasech. Je vidět, že mají v kádru kluky z Ameriky a Kanady, kteří hráli v AHL i NHL. Dohrávali souboje a myslím si, že to byl dobrý test před play off. A pokud bychom je dostali, věřili bychom si na ně," podotkl Novotný.

"Chceme natáhnout sérii výher"

I kvůli udržení dobré nálady před boji o Gagarinův pohár si Novotný přeje, aby Lev nic nepodcenil v úterním závěrečném zápase základní části na svém ledě proti Spartaku Moskva.

"Víme, že pokud budeme hrát tak, jak hrajeme, a nic nepodceníme, což nepodceníme, tak bychom měli Spartak porazit. Každý zápas je sice jiný, ale chceme vyhrát i poslední zápas, abychom protáhli naši sérii," upozornil na fakt, že Lev proti Medveščaku vyhrál osmý domácí zápas v řadě.

reklama