Lev skolil šampiony. Teď se zvedne naše image, říká Novotný

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 9. 2013 7:00
Výhra nad Dynamem Moskva, to se v KHL cení! Lev Praha porazil úřadující dvojnásobné ruské šampiony a potvrdil skvělou formu na začátku nové sezony.
Kapitán Lva Jiří Novotný si pochvaluje, že jeho tým má na to vyhrát nad každým týmem soutěže. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - První opravdová zkouška dopadla na výbornou. Lev Praha doma v sobotu porazil Dynamo Moskva, vítěze posledních dvou ročníků Kontinentální ligy, 2:1 a připisuje si první letošní skalp špičkového klubu soutěže.

"Tohle naší image pomůže," prohlásil po utkání kapitán Jiří Novotný. "Věříme si na každého, v létě jsme opravdu posílili a nemá cenu se za nic schovávat," řekl.

Lev v Praze soupeře dvě třetiny jasně přehrával, pod tlak se dostal až v samotném závěru. Jestli něco český celek může po duelu s jedním z nejlepších evropských klubů mrzet, jsou to nevyužité šance. Nebýt zmaru v koncovce, mohlo být utkání rozhodnuto už v jeho polovině.

Dynamo vyhrálo dvakrát po sobě celou soutěž. Vyhrát nad takovým týmem, to musí být na začátku sezony skvělý pocit, že?
Hlavně jsme od první minuty zápas neprospali! Hráli jsme přesně tak, jak jsme hrát měli, dostali se do vedení a to nám pomohlo. Dynamo je jedno z nejlépe organizovaných týmů ve středním a obranném pásmu v soutěži, takže když se dostanete do vedení, hodně vám to pomůže.

Za stavu 2:0 jste hráli téměř celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Nemrzelo vás pak v průběhu zápasu, že jste jí nevyužili?
Asi jo. Říká se, že když nevyužijete přesilovku pět na tři, tak nevyhrajete. Já musím jen zaklepat, že se tak dnes nestalo. Mohli jsme klidně odskočit na 3:0 a rozhodnout zápas, jenže oni nás potrestali a bylo to ještě drama.

Nejhůř vám bylo asi při power play Dynama v závěru, že? To jste si pod tlakem soupeře skoro celé dvě minuty nesáhli na puk.
U nich je hráč navíc hrozně znát a my byli ještě navíc ve čtyřech. Létalo to tam kolem, naštěstí Gorovikov místo úplně prázdné brány trefil tyčku. Dnes se k nám přiklonilo i štěstí.

Máte za sebou tři domácí zápasy a ani jeden jste ještě neprohráli, to je skvělý vstup do sezony. Takhle jste si to i představovali nebo se dá říct, že jedete nad plán?
O těchhle domácích zápasech jsme se takhle nebavili. Nechci říct povinnost, ale ty první dva soupeře (Podolsk a Novgorod) bychom měli zvládat. Dynamo a Kazaň jsou někde jinde, ale my chceme porazit všechny. Když se podíváte na tabulku, tak jednou prohrajete a jste zase na nějakém osmém místě.

Věříte si na Kazaň i vzhledem k tomu, že jste jí dokázali porazit i během letního turnaje v Praze?
Samozřejmě. My si věříme na všechny, protože jsme tým opravdu posílili. Na tribuně nám sedí kluci, kteří by hráli v jakémkoliv jiném týmu. Mančaft máme široký a dobrý, nemá cenu se schovávat.

A teď výhra nad Dynamem. To image vašeho klubu určitě pomůže, že?
Stoprocentně. Chceme hrát proti každému naplno, ale když pak přijede takový top tým s tradicí, tak má hokej úplně jinou úroveň. Dnes jsme si navíc vyhrát zasloužili, chtěli jsme to.

Navíc před návštěvou téměř sedmi tisíc diváků. Po těch dvou ostudných návštěvách v úvodu sezony, Vás asi musí těšit i tohle, že?
Potěšili nás a chtěl bych jím poděkovat. Jak je vidět, vyšel nám začátek do soutěže a v pondělí přijede Kazaň, to je jeden z nejlepších klubů v lize. Chtěl bych lidi pozvat, aby nás i v pondělí přišli povzbudit.