reklama

Nejdražší hokej v Česku. Lev prodává lístky na Slovan

autor: CPA - Eduard Erben
Nejdražší hokej, na který jste dosud v Česku mohli jít, vynese do kasy Lva minimálně pět milionů korun.

Praha - Zatímco hráči Lva Praha sedí v autobuse a míří do Bratislavy k zápasu KHL se Slovanem, vedení pražského klubu vymyslelo a dnes v pravé poledne také spustilo skvělý obchod s lednovou odvetou v O2 areně.

Nejdražší hokej, na který jste dosud v Česku mohli jít, nepočítáme-li čtyři zápasy NHL, vynese do kasy Lva minimálně pět milionů korun.

Pokud totiž chcete vidět vyostřené federální derby v největší tuzemské hale na vlastní oči, připravte se, že za vstupenku vytáhnete z peněženky minimálně 300 korun. Tolik budou stát ty nejlevnější lístky pod strop obří haly.

Za lepší místa blíž k ledu si bude muset fanoušek ještě stovku navíc připlatit.

Lev: Kapsu si namastit nechceme

"Poptávka po utkání výrazně převyšuje kapacitu haly. Rozhodně to ale není tak, že bychom si na něm chtěli namastit kapsu," tvrdí Aktuálně.cz tiskový mluvčí Lva Jan Rachota.

Klub chce podle něj pouze spojit příjemné s užitečným a zajistit, aby hosté neměli jako v prvním vzájemném utkání sezony v Praze diváckou převahu (čtěte zde).

Za čtyři stovky nenabízí jen nenávistnou atmosféru česko-slovenského derby, ale výměnou také lístek na následující domácí zápas Lva s Čerepovcem zdarma. Teoreticky by tak mohlo být "vyprodáno" i na nudného soupeře v Tipsport aréně.

Chceme fanoušky Lva a divácký rekord

"Jde nám o to, abychom na zápas se Slovanem dostali co možná nejvíc fanoušků Lva. Tedy těch lidí, kteří na naše zápasy v KHL přijdou nejen do O2 areny, ale také do haly v Holešovicích," vysvětluje Rachota.

Podle informací, které má Aktuálně.cz k dispozici, jde do prodeje 13 500 vstupenek, z nichž poputuje přibližně tisícovka fanouškům Bratislavy. Část ze zbylé kapacity arény zabírá klubové patro, na jehož místa prodává vstupenky společnost Bestsport provozující halu. Část vstupenek si rozeberou také partneři.

To může být problém v dalším cíli, který si Lev vystavil - vylepšit divácký rekord KHL, který se 16 317 diváky drží od podzimního duelu s Dynamem Moskva. Číslo tehdy nebylo vyšší jen proto, že klubové patro zůstalo poloprázdné.

"Nijak to nemůžeme ovlivnit, ale vylepšit rekord bychom si moc přáli. Pevně věříme, že atraktivita zápasu a zájem o něj pomůže se zaplněním i míst ve VIP prostorách," doufá Rachota.

reklama