Lev v derby KHL zdemoloval Slovan sedmi góly

FOTO Svatba na ledě. Jako dárek rekordní výhra Lva v derby
Utkání týmů z bývalé federace opět provázela skvělá atmosféra. Do ochozů se vměstnalo 12.864 diváků, což je nejvyšší návštěva Lva v této sezoně. Nutno říct, že velkou část tvořili slovenští příznivci.
Pro ně to však musela být útrpná podívaná.
Už v 1. minutě se totiž radovali domácí. Skóre otevřel Sekáč.
Druhý a třetí gól přidal v 16. a ve 25. minutě kapitán Novotný.
15. 12. 2013 18:28
Pražský Lev doma v utkání KHL zdemoloval bratislavský Slovan sedmi góly.

Praha - Zcela jednostranné hokejové derby viděli fanoušci KHL v Praze, kde domácí Lev porazil Slovan Bratislava vysoko 7:0. Připsal si tak teprve druhou výhru v šesti vzájemných česko-slovenských zápasech.

O dva góly se postaral Novotný, další přidali Sekáč, Řepík, Vrána, Oystrick a Ševc.

Do hlediště přišlo 12.864 fanoušků, nejvyšší návštěva na zápasech Lva v sezoně, a bratislavský tým měl stejně jako v předešlých dvou duelech v Praze v minulém ročníku KHL výraznou diváckou převahu. Hned na začátku ale slovenští příznivci poznali, že tentokrát se z výhry nejspíš radovat nebudou. Již po 60 sekundách totiž otevřel skóre Sekáč.

Slovan se sice snažil vyrovnat, za domácími ale zaostával. Soupeře přehrávala zejména první a druhá formace Lva. V 16. minutě se centr prvního útoku Novotný postaral o druhý gól, když prostřelil Januse. Kapitán domácích se mezi střelce zapsal i v 25. minutě, kdy se mu podařilo protlačit přes bránícího Škoulu puk mezi Janusovy betony.

Pražané s vedením v zádech v pohodě kombinovali a dál se prosazovali střelecky. Na 4:0 zvýšil Řepík, který s Cingelem clonil před brankou Slovanu a se štěstím tečoval Nakládalovu střelu. Bratislavský tým měl jedinečnou šanci duel zdramatizovat při vyloučení Ullströma a Ševce, kdy hrál dvě minuty v pěti proti třem. Místo snížení ale opět inkasoval, když Vrána s přehledem zakončil samostatný únik.

Ani poté Lev v útočné aktivitě nepolevil a na hráčích bylo vidět, že si jednoznačný zápas užívají. Nakládal trefil tyč, Oystrick a Ševc na začátku třetí třetiny ale Januse prostřelili. Až poté nasazení domácích ochablo, přesto Pražané podruhé za sebou v KHL neinkasovali. Na ledě CSKA Moskva udržel čisté konto Engren.

Nedorost a Kašpar pomohli Doněcku

Čeští hokejoví útočníci Václav Nedorost a Lukáš Kašpar stejně jako v pátečním duelu proti Podolsku i dnes svými góly pomohli Doněcku k vítězství. Donbass díky jejich dvěma brankám porazil 3:1 Dinamo Minsk a reprezentační přestávku stráví na třetím místě tabulky Západní konference za ruskými velkokluby Dynamem Moskva a Petrohradem.

Zápas přitom rozehráli lépe hosté a šli před první přestávkou do vedení díky Kaljužnému. Hned po 47 sekundách druhé části nicméně Nedorost využil špatné rozehrávky hostujícího obránce a svým desátým gólem v sezoně vyrovnal. Bývalý dvojnásobný juniorský mistr světa se trefil v třetím utkání po sobě.

Donbass otočil skóre ve 24. minutě díky Silnickému a pojistku přidal ve třetí části v přesilovce Kašpar, jenž před brankou zpracoval Robitailleovu střílenou přihrávku. Mistr světa z roku 2010 se trefil potřinácté v ročníku.

Po přestávce kvůli Channel One Cupu v Soči se KHL znovu rozběhne 25. prosince.

Kontinentální hokejová ligy:

Lev Praha - Slovan Bratislava 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Sekáč (Thörnberg, Němec), 16. Novotný (Mäenpää), 25. Novotný (Azevedo), 34. Řepík (Nakládal, Matai), 37. Vrána (Jaakola), 42. Oystrick (Mäenpää, Thörnberg), 43. Ševc (Cingel, Řepík). Rozhodčí: Sjöqvist, Sergejev - Lazarev, Otmachov. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 12.864.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, O'Byrne, Mikuš, Nakládal - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Slovan: Janus - Sigalet, Škoula, Mojžíš, V. Mihálik, Štajnoch, Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, A. Šťastný, L. Hudáček - T. Mikúš, Matoušek, Bakoš. Trenér: Rostislav Čada.

Doněck - Dinamo Minsk 3:1 (za domácí Nedorost a Kašpar oba 1+0).