reklama

Lev v KHL kouše: Patříme k favoritům, musíme vítězit

I my jsme favorité KHL. Ondřej Němec vzkazuje do Ruska, že Lev chce letos vítězit. I my jsme favorité KHL. Ondřej Němec vzkazuje do Ruska, že Lev chce letos vítězit. autor: CPA Eduard Erben
Lev Praha se také po úvodní sérii domácích zápasů drží na špici KHL. Obránce Němec ví, že i český celek patří k favoritům soutěže.

Praha - Ani prohra s bohatou a silnou Kazaní, která patří k největším favoritům KHL, není pro hráče Lva Praha omlouvou. I český celek by prý měl patřit ke špičce, takže by měl i takové zápasy v domácím prostředí zvládat.

Alespoň tak to řekl obránce Ondřej Němec poté, co lvi včera s Kazaní prohráli 1:2.

"Každý nás k favoritům s našimi výsledky řadí. Dokázali jsme, že svedeme porážet top týmy a vedení jasně řeklo, jakou má představu. Jestli chceme hrát tam, kde by bylo rádo vedení, musíme zdolávat i mužstvo typu Kazaně," řekl Němec.

Trenér krotí nadšení: Bral bych to s nadhledem

"Já bych to bral trošku s nadhledem. Všechna mužstva v KHL jsou schopná porazit každého, když zrovna nebude mít svůj den. Až pokud dokážeme podávat svůj špičkový výkon opakovaně, možná nás může něco takového napadnou," brzdil trochu odvážná slova reprezentačního beka trenér Václav Sýkora.

Jenže i včerejší zápas ukázal, že Lev má letos kuráž vycenit své tesáky. Už to není zakřiknuté mládě jako loni, ve druhé sezoně z něj může být pořádně dravá šelma. Body byly blízko i včera. Jenže závěrečný tlak v dlouhé přesilovce a pak i power play gól bohužel nepřinesl.

"Škoda, že jsme je pod takový tlak dostali až ve třetí třetině, gól tam visel," litoval Němec. "Jenže zatímco oni nám dali oba góly z brankoviště, my se z dorážek neprosadili. To dneska rozhodlo."

Lva čeká těžký trip. I tam ale musí vítězit

"Třetí třetina proti Kazani jasně ukázala, že i nejlepší týmy můžeme porážet. Jenže je nesmíme nechat jít do dvoubrankového vedení," myslí si zkušený bek.

I tak ale může být český celek spokojený. Na začátku sezony mu to šlape. Z osmi zápasu Lev Praha tři vyhrál a drží se na špici západní konference. Ve čtvrtek čeká český celek ten nejnáročnější venkovní trip v sezoně, z Prahy se Lev přesune na dálný Východ. I zápasy s papírově slabšími Novokužněckem, Novosibirskem, Chabarovskem a Vladivostokem budou vzhledem k velkému časovému posunu hodně náročné.

"Ale podle výsledků jsou všichni tihle soupeři na tripu dole. Nemůžeme tam jet s tím, že nepřivezeme body," říká odhodlaně Němec.

reklama