Lev v power play srovnal duel s Nižněkamskem. Přesto prohrál

23. 12. 2012 17:30
Hokejisté HC Lev Praha vybojovali v závěru třetí třetiny nedělního zápasu proti Něftěchimiku Nižněkamsk alespoň bod, když v 60. minutě vyrovnával na 2:2 Nicklas Danielsson.
Nicklas Danielsson rozhodl 11 sekund před koncem třetí třetiny při power play alespoň o bod pro HC LEV | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejisté HC Lev Praha vybojovali v závěru třetí třetiny nedělního zápasu Kontinentální ligy proti Něftěchimiku Nižněkamsk alespoň bod, když 11 sekund před jejím koncem vyrovnával na 2:2 švédský útočník Nicklas Danielsson.

Ten se tak trefil ve druhém zápase v dresu Lva už potřetí.

Něftěchimik se přesto radoval z vítězství. Ve třetí minutě prodloužení o něm rozhodl Pjotr Chochrjakov. Lev tak doma prohrál po čtyřech předchozích výhrách.

Bod za asistenci si za Nižněkamsk připsal český reprezentační útočník Petr Koukal, který v 59. minutě v oslabení nahrál na gól Polygalovi.

Lev zakončí sérii tří domácích zápasů ve čtyřech dnech na Štědrý den od 13:00 s Kazaní.

Lev vedl půlku zápasu díky Rachůnkovi

Neftěchimik nastoupil s dvěma českými krajánky Koukalem a Netíkem, který měl hned po 19 vteřinách šanci a musel jej faulovat Hunkes.

Lev se ale v oslabení ubránil a postupem času přebíral iniciativu. V osmé minutě už zúročil převahu, když Hossa uvolnil Rachůnka, který si bekhendovým zakončením vychutnal Daltona.

Odpovědět mohl Bělov, ale gólman Pöpperle jeho sólový únik pokryl.

Pražané z aktivity v úvodním dějství větší náskok nevytěžili a Nižněkamsk v polovině utkání vyrovnal.

Lev po vyloučeních Hunkese a Rachůnka ještě odolal 47 vteřin ve třech proti pěti, ale v pokračující výhodě už po Chochrjakovově přihrávce zblízka doklepl puk do sítě Stanislav Alševskij.

Hosté vyhráli díky povedeným únikům

Pöpperle pak musel řešit další nebezpečné situace, než zase převzal taktovku Lev.

Oba celky se ale čím dál obtížněji prosazovaly přes soupeřovu defenzivu. Lvu nepomohl k vedení ani Mamaševův trest na přelomu druhé a třetí třetiny, Nižněkamsk hrál zase přesilovku při vyloučení Surového.

Lev pak měl v posledních devíti minutách hned tři početní výhody, ale při té třetí v 59. minutě inkasoval. Po asistenci Koukala proměnil samostatný únik Polygalov.

Svěřenci trenéra Václava Sýkory odvrátili porážku v základní hrací době 11 vteřin před koncem, když se v přesilovce prosadil Danielsson. V prodloužení ale ujel Chochrjakov a rozhodl.

Sýkora: Špatně jsme k zápasu přistoupili

"Myslím si, že jsme k dnešnímu utkání hlavně špatně přistoupili. Už první třetina byla ospalá a nebylo tam patřičné nasazení. Přesto jsme si vytvořili pár šancí, hlavně v závěru první třetiny, ale dokázali jsme využít jen jednu," hodnotil utkání kouč Lva Václav Sýkora.

V dalším průběhu nezaznamenal zlepšení. "Výkon nešel nahoru ani ve druhé třetině a konečný výsledek, přestože se nám podařilo v posledních vteřinách vyrovnat, odpovídá tomu, jak jsme zápas odehráli. Výkon byl velmi špatný, bylo tam mnoho chyb, které pramenily hlavně z nízkého nasazení. K zítřejšímu zápasu budeme muset přistoupit úplně jinak," doplnil Sýkora.

Nižněkamsk po páteční výhře 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Slovanu Bratislava veze z Prahy další dva body.

"Byly to opět nervy. Nám chybí několik lídrů. Dělali jsme ve hře hodně chyb podobně jako soupeř, ale nakonec se k nám přiklonilo štěstí," prohlásil trenér Nižněkamsku Vladimir Golubovič.

HC Lev Praha - Neftěchimik Nižněkamsk 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek (Hossa, Hunkes), 60. Danielsson (Klepiš, Němec) - 30. S. Alševskij (Chochrjakov, J. Alševskij), 59. Polygalov (Koukal), 63. Chochrjakov (J. Alševskij). Rozhodčí: Bulanov, Ravodin - Birin, Šeljanin. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5589.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Hunkes, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Oystrick - Voráček, Christensen, Danielsson - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Svoboda, Surový - Řepík, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Nižněkamsk: Dalton - Mamašev, Selujanov, Plechanov, Berezin, Lukjančikov, Bělov, Grot, Rozin - Netík, Koukal, Polygalov - Pestuško, Cibák, Milovzorov - S. Alševskij, Chochrjakov, J. Alševskij - Galimov, Ziazov, Komaristij. Trenér: Vladimir Golubovič.

Další zápasy:

Chabarovsk - Dynamo Moskva 1:3, Novosibirsk - Petrohrad 1:2 (za hosty Průcha 1+0), CSKA Moskva - Ufa 4:1, Atlant Mytišči - Jekatěrinburg 2:6, Jaroslavl - Magnitogorsk 1:5, Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 3:1, Spartak Moskva - Barys Astana 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Nakládal 0+1), Doněck - Omsk 0:2.