Podívejte se na fotogalerii ze zápasu HC Lev - Avangard Omsk.
Jiří Hudler je původně vsetínský odchovanec, ovšem více toho odehrál za Detroit Red Wings. Kontinentální ligu si navíc vyzkoušel už potřetí.
V minulosti totiž nastupoval za Kazaň a především Dynamo Moskva, kde působil celý ročník 2009-10.
Jakub Voráček si v minulé sezoně zahrál NHL v dresu Philadelphie Flyers s Jaromírem Jágrem. Výluka ale poslala i jeho do Evropy.
Voráček sice uvažoval, že půjde společně s Jágrem do mateřského Kladna, ovšem zaplatit pojistku jeho kontraktu si nakonec dovolit mohl jen Lev.
Tomáš  Kubánek ČTK Tomáš Kubánek, ČTK
20. 9. 2012 21:24
Branka Josefa Straky a asistence Kamila Piroše pomohly hokejistům Jekatěrinburgu k vítězství 4:3 nad Chanty-Mansijskem.

Moskva - Pátou výhru v řadě slavi hokejisté Lva Praha. Před dosud nejvyšší návštěvou na KHL v Praze 9033 diváků porazili 3:1 Omsk a se 17 body se vyhoupli do čela celé soutěže.

Pražský klub už představil obě nové posily z NHL, útočníky Jakuba Voráčka a Jiřího Hudlera.

I s nimi si Lev vytvořil úvodní tlak, který se však rozbíjel o bezchybného Rämöho. Ten kapituloval až ve 13. minutě, kdy jej z velkého úhlu nachytal Klepiš.

V 18. minutě ale srovnal Nestěrov a jakoby tím odstartoval změnu obrazu hry. Ve druhé části to byli hosté, kdo více zaměstnávali soupeřova brankáře. Pöpperle si však se všemi pokusy o dokonání obratu poradil, přestože musel se svými spoluhráči přečkat tři slepená oslabení v řadě.

Po druhé přestávce se taktovky opět chopili domácí a ve 48. minutě se dočkali vítězné branky, kterou vstřelil po spolupráci s Voráčkem kapitán Novotný. Omsk ještě v závěru zkusil power-play, ale v ní po střele Klepiše inkasoval potřetí.

Straka načal výhru Jekatěrinburgu

Straka otevřel skóre v 11. minutě, Piroš pak v dalším průběhu první třetiny přihrál na druhý gól domácího Avtomobilistu.

Na ledě Ufy si premiéru v dresu Magnitogorsku odbyly hvězdné posily z NHL Jevgenij Malkin a Sergej Gončar. Oba hráči si připsali po bodu za asistenci, přičemž ta Malkinova v 60. minutě pomohla hostům k bodu, Ufa ale nakonec zvítězila 4:3 v prodloužení.

První zápas za moskevské Dynamo má za sebou také Alexandr Ovečkin a i on v něm zaznamenal gólovou asistenci. Ruský tým porazil Dinamo Minsk vysoko 7:2, úvodní třetinu přitom prohrál 0:1 a vyrovnal až díky gólu českého obránce Filipa Nováka, který v 23. minutě využil přesilovku.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Avangard Omsk 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Klepiš, 48. Novotný (Voráček), 60. Klepiš (Hossa, Vrána) - 18. Nestěrov. Rozhodčí: Gusev, Komarov - Gorděnko, Tomilov. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 9033.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Sersen, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Picard - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Bartečko, Karamnov, T. Rachůnek - Surový, Mikúš, Hossa. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Omsk: Rämö - Bělov, Salmela, Škoula, Pivcakin, Ljamin, Pujacs - Pěrežogin, Popov, Záborský - Ivanov, D. Sjomin, Pjanov - Nestěrov, Taratuchin, Pěrvušin - Orlov, Žerebcov, Mozer. Trenéři: Petri Matikainen a Santeri Heiskanen.

Novokuzněck - Čerepovec 3:5
Novosibirsk - Viťaz Čechov 3:2 po sam. nájezdech
Jekatěrinburg - Chanty-Mansijsk 4:3 (za domácí Straka 1+0, Piroš 0+1)
Ufa - Magnitogorsk 4:3 v prodl.
CSKA Moskva - Barys Astana 1:3
Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 7:2 (za domácí Novák 1+0)