Lev vyhrál i potřetí a je jediný zápas od finále KHL

6. 4. 2014 17:30
Lev opět uhájil v zápase s Lokomotivem čisté konto a už v úterý si může zajistit postup do finále play off KHL. | Foto: Lev Praha

Jaroslavl - Hokejisté pražského Lva vyhráli i třetí zápas finále Západní konference KHL proti Lokomotivu Jaroslavl, a jsou tak už jen jediný zápas o postupu do finále play off.

Lev vyhrál v Jaroslavli 3:0, o což se dvěma góly v přesilovkách postaral švédský útočník Martin Thörnberg, pojistku na výhru přidal kanadský obránce Nathan Oystrick.

Zápas jsme v online reportáži sledovali ZDE.

Už druhé čisté konto v sérii tak vychytal finský gólman Lva Petri Vehanen, který ve třech zápasech série inkasoval jediný gól. Navíc Lev udržel čisté konto ve třetím z posledních čtyř duelů. Naopak Lokomotiv prohrál teprve druhý ze sedmi domácích zápasů v letošním play off.

Lev bude moci rozhodnout o svém postupu do finále v úterý ve čtvrtém zápase série, který se hraje opět v Jaroslavli.

Thörnberg odpověděl na tlak soupeře

Vyprodané hlediště s více než devíti tisícovkami diváků zpočátku trnulo při šanci Novotného, kapitána hostů i Ridderwallovu dorážku však vychytal Sanford. Před polovinou úvodní třetiny stupňoval svůj tlak naopak Lokomotiv, vynutil si přesilovku, ale Vehanen držel bezbrankový stav.

V 16. minutě dostal stejnou příležitost Lev, přičemž Vasiljeva následoval záhy na trestnou lavici ještě Pašnin.

Hosté sice 82 vteřin výhody pět na tři nezužitkovali, ale poté udeřil z mezikruží ranou bez přípravy při pokračující klasické přesilovce tísněný Thörnberg. Vyrovnání měl na holi ještě před přestávkou Holös, ale nedal.

Naději na zvrat utnul Oystrick

Zkraje druhé části ubránil český celek zbývající čas v oslabení. Ve 29. minutě mohl přidat druhý gól Kubalík, na Sanforda však nevyzrál.

Navýšit vedení se Pražanům přece jen podařilo a s podobným scénářem jako v prvním případě. V přesilovce před druhou přestávkou zakončil znovu Švéd Thörnberg a přidal v čase 39:20 důležitý druhý gól.

Lev navíc udeřil brzy po nástupu do třetí třetiny, když Oystrickova rána skončila s pomocí teče jednoho z domácích hráčů za Sanfordovými zády. Skvěle rozehraný duel už si hosté nenechali vzít. Čisté konto nepokazila Vehanenovi šance Apalkova ani závěrečná power play Lokomotivu.

Výsledek:

Lokomotiv Jaroslavl - Lev Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Thörnberg (Řepík, Vrána), 40. Thörnberg, 44. Oystrick. Rozhodčí: Kulakov, Rönn - Birin, Morozov. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 9087. Stav série: 0:3.
Jaroslavl: Sanford - Jakovlev, Kronwall, Vasiljev, Ljubuškin, Holös, Višněvskij, Gorochov, Pašnin - Plotnikov, Apalkov, Averin - Platt, Sprukts, M. Redlihs - Galimov, Kartajev, Koňkov - Černikov, Petrov, Kapustin. Trenér: Dave King.
Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal - Azevedo, Novotný, Ridderwall - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Kubalík, Zackrisson, Matai. Trenér: Kari Jalonen.