reklama

Lev vylepšil rekord KHL! Tohle v O2 areně neměl ani Jágr

Tohle nemá ani Jágr. Lev Praha ve fantastickém utkání strhl diváky na svou stranu. Kdo neskáče, není Lev skandovala po strop plná O2 arena. Podívejte se, jak to v O2 areně včera vypadalo. Tohle nemá ani Jágr. Lev Praha ve fantastickém utkání strhl diváky na svou stranu. Kdo neskáče, není Lev skandovala po strop plná O2 arena. Podívejte se, jak to v O2 areně včera vypadalo. Foto: CPA Eduard Erben
16 435 fantastických diváků dotáhlo v O2 areně Lev Praha k druhé finálové výhře. Je to nový rekord KHL. A atmosféra? Takovou nemá ani reprezentace s Jágrem, řekl kapitán Novotný.

Praha - Obří mexická vlna spláchla nadšením celý dav a ten pak skákal, až se O2 arena otřásala v základech. V největší české hale běhal mráz po zádech. Atmosféru, jaká včera dotáhla k velké výhře Lev Praha, tady nezažil při svých zápasech ani Jaromír Jágr.

"Klobouk dolů. Tohle byla nejlepší kulisa, jakou nám kdy lidi udělali. Dali jsme jim za to bitvu s nervíčkama, jaké si zasloužili," prohlásil po utkání kapitán Jiří Novotný.

Lepší atmosféra než během zápasů reprezentace

Lev Praha nejprve v power play soupeře přišel o vedení, v čase 59:37 ale dramatickou bitvu s Magnitogorskem zlomil vítězným gólem Justin Azevedo. A právě v tu chvíli se zdálo, že aréna spadne.

"Nikdy jsem v Evropě nic podobného nezažil, naposledy snad u nás v Kanadě. Atmosféra byla skvělá," prohlásil hrdina zápasu Azevedo. Celý rozhovor s ním si můžete přečíst ZDE.

Fantastickému vyvrcholení utkání přihlíželo 16 435 diváků - to je nový rekord Kontinentální ligy. A Lev Praha se po něm ujal ve finálové sérii 2:1 na zápasy. 

"Atmosféra? Lepší než během zápasů reprezentace," žasl po utkání Novotný, jaký randál lidé v hledišti dokázali vytvořit. Jak hlasitě dokázali klub, který si svou fanouškovskou základnu stále teprve buduje, podpořit.

"Zápas s Jágrem? To se nedá vůbec srovnávat"

"Hráli jsme tady s reprezentací hodně velkých zápasů i s Jaromírem Jágrem, jenže tohle se nedá srovnávat. Fantastická atmosféra," řekl Novotný. "Reprezentace se sejde jen jednou za čas, s námi teď lidé tyhle zápasy prožívají delší dobu."

Ve čtvrtek zažije Lev Praha něco podobného. Už teď je vyprodáno a český tým bude v ruské lize hrát o mečbol.

reklama