reklama

Lev zkrotl. Hadamczikovi už problémy dělat nechce

Z hráčů Lva by neměl v nominaci reprezentace chybět například  kapitán obou týmů Jiří Novotný Z hráčů Lva by neměl v nominaci reprezentace chybět například kapitán obou týmů Jiří Novotný autor: Reuters
Lev Praha vyhoví reprezentačním požadavkům pro Euro Hockey Tour.

Praha - Nominační problém Aloise Hadamczika je vyřešen. Lev Praha mu letos žádné potíže dělat nebude a všechny své hráče k dispozici reprezentaci uvolní.

Alespoň takový je závěr včerejší vzájemné schůzky kouče českého týmu s vedením klubu, na které se řešila účast hokejistů na prvním podniku Euro Hockey Tour v Pardubicích.

Ten je kvůli olympiádě přesunut už na konec srpna a hraje se přesně v termínu, kdy Lev Praha stejně jako většina dalších českých týmů finišuje letní přípravu na turnajích v zahraničí - více o termínové kolizi čtěte TADY.

"Domluvili jsme se a žádné problémy by být neměly, Lev Praha nám uvolní všechny hráče, které budeme chtít," řekl Hadamczik Aktuálně.cz.

Lev přijde o desítku hráčů

Přestože se problém netýká výhradně jen pražského klubu a o své reprezentační hvězdy přijdou v závěru letní přípravy i extraligové celky, je zřejmé, že právě Lva se první reprezentační akce sezony dotkne nejvíce.

Vždyť na jeho soupisce je hned minimálně deset nejen českých potencionálních reprezentantů.

A to je pro klub rána a pořádně nepříjemná situace. Na konci srpna má hrát totiž v Rize poslední turnaj před začátkem KHL.

"Když jsme si přípravu v březnu plánovali, bohužel jsme ještě neznali kalendář mezinárodních zápasů. Teď už s tím nic neuděláme, z turnaje se určitě odhlašovat nebudeme a právo na to, abychom hráče drželi v klubu taky nemáme," napsal Aktuálně.cz v e-mailu Rašid Chabibulin, člen představenstva HC Lev zodpovědný za sportovní záležitosti.

Šanci dostanou mladí

"Panika u nás v klubu ale žádná není. Šanci dostanou jiní mladí hráči. Chápeme, že je pro naše hokejisty čest reprezentovat a už teď můžu všechny ubezpečit, že žádné problémy dělat nebudeme," dodal Chabibulin.

Ještě na jaře se přitom Hadamczik s vedením pražského klubu do křížku dostal. Lva tehdy čekala klíčová část sezony a tehdejší generální manažer Normunds Sejejs Hadamczika žádal, aby jeho hráče z nominace na Švédské hokejové hry vynechal.

Byla z toho ale pouze vyhrocená mediální přestřelka, ve které Sejejs neuspěl a tým v Praze během reprezentační přestávky krátce před začátkem play off trénoval pouze s torzem týmu.

Nominace bude s předstihem

To se může stát klidně i na konci letošní letní přípravy. Vedle Lva se Hadamczikova nominace dotkne také dalších českých klubů. Třinec jede na turnaj do Jekatěrinburgu, Karlovy Vary budou v Ufě, Vítkovice ve Švýcarsku a další české celky čekají bitvy v European Trophy.

České hokejové hry v Pardubicích se hrají od čtvrtku 29. srpna do neděle 1. září. Hadamczik nominaci oznámí s měsíčním předstihem, aby se jednotlivé týmy dokázaly programu reprezentace přizpůsobit.

reklama