9. 3. 2010 20:46
Liberec - Budějovice 6:5, Slavia - Litvínov 1:5
Budějovický brankář Roman Turek.
Budějovický brankář Roman Turek. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Liberec - Zatímco včerejší utkání Českých Budějovic s Libercem nabídlo opatrný hokej s minimem šancí a pouze třemi brankami, v úterý druhý souboj těchto soupeřů v předkole playoff extraligy nabídl přehršel šancí a hned jedenáct gólů.

Šťastnějším týmem byl stejně jako včera Liberec, který sice prohrával po polovině utkání o dvě branky, ale nakonec dotáhl zápas k vítězství 6:5, čímž si připsal druhou výhru v sérii.

Do druhé bitvy severu proti jihu lépe vstoupil Liberec, který již ve druhé minutě Janem Víškem využil zaváhání obrany Budějovic a dostal se do vedení. Hosté ovšem orámovali první přestávku dvěma brankami, které zvrátily průběh utkání. Nejprve se v přesilovce na konci první třetiny pěkným příklepem trefil obránce František Ptáček a hned ve druhé minutě druhé části na 2:1 otočil po chybě domácího obránce trefou do "šibenice" Michal Hudec.

Slavia vstoupila do předkola vítězně. Uspěl i Liberec
Růžička u národního týmu zůstává, ale po MS skončí

Jenže Liberec dokázal v polovině zápasu srovnat, když rovněž v přesilovce srovnal střelou z mezikruží Andrej Podkonický. Jenže jen o minutu později se nechali současně vyloučit dva hráči Severočechů a Petr Gřegořek ranou od modré nabídnutou výhodu využil k navrácení vedení týmu Františka Výborného.

Navíc v 35. minutě Jihočeši odskočili již na rozdíl dvou branek, když se přímočará hra vyplatila Tiborovi Melichárkovi, který nastřelil puk na Pince, sám si vyražený kotouč dojel a zvýšil střelou k tyči na 4:2.

Pak se ale (opět) v přesilovce prosadili domácí, kteří dvě sekundy před koncem druhé části Ivanem Bartovičem a jeho přesnou trefou snížili opět na rozdíl jediné branky.

Jak jinak než v přesilovce Liberec i vyrovnal: Andrej Podkonický na začátku třetí části při poněkud diskutabilní výhodě 5 na 3 vypálil tvrdou ránu na Romana Turka, který neměl šanci zareagovat. Navíc o další dvě minuty později zápas otočil při přečíslení dvou na jednoho Pavel Kašpařík.

Ani to ale nebyl poslední gól. Budějovice totiž přestály několik šancí soupeře i trestné střílení a v 52. minutě dokázaly srovnat na 5:5. Jenže poslední slovo měl Liberec, který minut před koncem do rozhodujícího vedení poslal šťastná trefa Lukáše Dernera, jehož nahození do vlastní branky ztečoval Josef Melichar.

Litvínov srovnal sérii, na Slavii hladce vyhrál

Překvapivě jednoznačné vítězství si v pražské O2 aréně připsali hokejisté Litvínova, kteří především díky Robertovi Reichelovi porazili domácí Slavii 5:1.

František Lukeš se raduje po vstřelení branky Spartě ve druhé třetině. Nahrával Robert Reichel. | Foto: Ondřej Besperát

Stav série je tak před odvetami v Litvínově srovnaný na 1:1.

Zápas „Chemici" začali velice dobře, již ve druhé minutě se totiž trefil kapitán hostů Robert Reichel, jenž objel branku Slipčenka a zasunul snadno puk do branky.

Růžičkovi svěřenci ale dokázali ještě v první části srovnat krok, když přesnou ranou nedal Hüblovi šanci Tomáš Svoboda.

Pak už se ale trefovali jen hosté. Nejprve po pěkné akci skóroval do prázdné branky Vojtěch Kubinčák a ve třicáté minutě na dvougólový rozdíl zvýšil Karel Kubát, který dorazil Reichelovu střelu.

Ani to ale nebyl konec. „Alby" Reichel ve 47. minutě parádní přesilovkovou ranou zvýšil na rozdíl tří branek a o šest minut později na definitivních 5:1 upravil Michal Dragoun.

První odveta mezi Litvínovem a Slavií, stejně jako mezi Českými Budějovicemi a Libercem, se hraje ve čtvrtek od 18:10.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápasy:

Bílí Tygři Liberec - Mountfield České Budějovice 6:5 (1:1, 2:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Víšek (Kašpařík, Plodek), 31. Podkonický (Bartovič, Čakajík), 40. Bartovič (Výtisk), 43. Podkonický (Nedorost, Nedvěd), 45. Kašpařík (Podkonický), 60. Derner (Ondřej) - 19. Ptáček (Vak, Veselý), 22. M. Hudec, 32. Gřegořek (Ptáček, Gulaš), 36. Melichárek (Kotrla), 53. Sailer. Rozhodčí: Homola, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:7. Využití: 3:2. Diváci: 4041. Stav série: 2:0.

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Moravec, Derner, Rýgl - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Podkonický, Matějovský - Plodek, Kašpařík, Víšek - Ondřej, Blatný, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

České Budějovice: Turek - Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, L. Poživil, Melichar - Gulaš, Mikeska, Pletka - Veselý, Vak, L. Květoň - M. Hudec, Šimánek, Melichárek - Micka, Sailer, Kotrla. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Slavia Praha - Benzina Litvínov 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. T. Svoboda (Červenka, Doležal) - 2. Reichel (Majdan), 24. Kubinčák (Pilař, V. Hübl), 30. Kubát (Reichel, Vopat), 48. Reichel (Švarný, V. Hübl), 54. Dragoun (Jánský) Rozhodčí: Hribik, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 10:10, navíc Pilař (Litvínov) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4872. Stav série: 1:1.

Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, Campbell, Kolařík - Havel, Červenka, Tomica - Kůrka, V. Růžička ml., Vondrka - T. Svoboda, Holec, Doležal - P. Jelínek, Clarke, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Litvínov: J. Hübl - Pilař, Švarný, Punčochář, Kubát, J. Gula, Skuhrovec, Černošek - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Majdan, Reichel, Lukeš - Trávníček, Vopat, Dragoun - Jánský, Gerhát, Saulietis. Trenéři: Kučera a Šlégr.

1. kolo hokejové extraligy, skupina o udržení:

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 55. Dopita (Bičánek), rozh. nájezd Ludvík - 33. Fabuš (Macho, Jiruš). Rozhodčí: A. Jeřábek, Souček - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 6672.

Kometa Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček, Protivný - Erat, Dopita, R. Dlouhý - Šindel, Divíšek, Hubáček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - Meidl, R. Procházka, Ludvík. Trenéři: V. Jeřábek, Lubina a Trličík.

Mladá Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Duben, J. Kasík - Bahenský, T. Sýkora, Boháč - Nouza, Král, Handlovský - Fabuš, L. Pabiška, Macho - Gajovský, Vrbata, Sup. Trenéři: Tlačil a Šejba.

HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Skuhravý (Hřebejk) - 16. Kuchler (Bělohlav), 35. Patera (F. Kaberle). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 1833.

Karlovy Vary: Mensator - Loginov, Čutta, Parýzek, Němec, Dobroň, Nosek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Cyganov, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Dej, Balázs - Čachotský (34. Zucker), Pech, Kuběna. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Mrázek, Trončinský, Šmach, L. Procházka, J. Dlouhý - Eberle, Patera, Diviš - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Gengel, Melka, Frolík. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.

1. HC Energie Karlovy Vary 53 17 3 9 24 136:154 66
2. HC Kometa Brno 53 16 6 5 26 125:151 65
3. BK Mladá Boleslav 53 12 10 7 24 136:150 63
4. HC Geus Okna Kladno 53 16 4 5 28 135:158 61