Liberec na závěr European Tour porazil Pardubice

8. 9. 2013 20:54
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Liberce se rozloučili s European Trophy výhrou nad Pardubicemi 3:2. Pro oba týmy, které již neměly šanci postoupit do další fáze, byl souboj zároveň generálkou na blížící se start extraligy.

Mistr z Plzně znovu těsně podlehl Brnu, tentokrát doma 2:3 v prodloužení. Hradec Králové prohrál 1:4 na ledě Salcburku.

Liberec otočil dvougólovou ztrátu

Pardubice vedly v Tipsport Areně již 2:0, ale domácí dokázali 30 sekund před koncem druhé třetiny snížit na 1:2, v závěru duel otočili ve svůj prospěch a vrátili soupeři těsnou páteční prohru (3:4). Michal Bulíř nejprve v 59. minutě vyrovnal a Petr Vampola rozhodl 30 sekund před koncem o výhře Bílých Tygrů.

Plzeň sice v odvetě proti Brnu rychle vedla, zásluhou beka Vojtěcha Mozíka však poté zachraňovala v 55. minutě alespoň remízu v základní hrací době. Stejně jako v pátek nakonec brala druhý bod Kometa - díky obránci Michalu Kempnému už nedošlo na samostatné nájezdy.

Hradec stejně jako Chomutov poslední

Mountfield prohrál v pátek se Salcburkem doma 4:5, odjel z nedělní odvety s výraznější porážkou. Jedinou trefu Hradce zaznamenal Martin Podlešák, který vyrovnal na 1:1, v dresu domácích se ale hned třikrát prosadil útočník Andreas Kristler. Královéhradečtí tak uzavírají pořadí Severní divize, poslední skončil i Chomutov v Jižní divizi.

Finálový turnaj Red Bulls Salute v Berlíně si kromě pořádajícího týmu zahrají vítězové skupin Lulea (Severní divize), Djurgaarden (Východní), Jyväskylä (Jižní) a Färjestad (Západní). Nadvládu severských celků potvrzuje i švédská Frölunda, která postoupila ze Západní divize jako nejlepší tým ze druhých míst.

Výsledky hokejové European Trophy:

Jižní divize:

HV 71 - Linköping HC 4:5 (za hosty J. Vrána 1+0)

Severní divize:

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Schleiss (Pitule, Dvořák), 55. Mozík (T. Sýkora) - 25. Pivko (Hanzlík, Čermák), 28. Čermák (Pivko), 61. Kempný (Dočekal).

EC Red Bull Salcburk - Mountfield Hradec Králové 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Cullen (Mühlstein, Boivin), 28. Kristler (Lynch, Hofer), 38. Kristler (Cullen, Mühlstein), 58. Kristler (Hofer) - 13. Podlešák.

Východní divize:

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 40. Dušek (Zacha), 59. Bulíř (Čakajík), 60. Vampola (T. Pospíšil, Filippi) - 25. J. Veselý (Číp, Tybor), 31. Vašíček (Gregorc).

1. Djurgaarden 8 5 1 1 1 26:20 18
2. TPS Turku 8 3 1 2 2 23:22 13
3. Brynäs 8 4 0 1 3 20:24 13
4. Tappara Tampere 8 3 1 1 3 24:22 12
5. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 8 3 1 1 3 22:20 12
6. Fribourg-Gottéron 8 2 2 1 3 23:24 11
7. Bílí Tygři Liberec 8 3 0 0 5 26:27 9
8. Bern 8 2 1 0 5 19:24 8