Liberec padl v Pardubicích. Slavia vyhrála prodloužení

roj
23. 11. 2007 21:00
Sparta vyhrála nájezdy ve Znojmě

Praha - Ve šlágru čtyřiadvacátého kola hokejové extraligy porazil lídr soutěže, Slavia, pátou Plzeň v prodloužení 3:2 a zvýšil vedení v tabulce. Liberec nevyužil šanci přeskočit druhé České Budějovice, když prohrál v Pardubicích 3:4.

V bojovně vedeném utkání v Sazka Areně, kam dorazili v hojném počtu fanoušci Západočechů, dokázali  hosté z Plzně vždy odpovědět na vedoucí gól slávistů. Za stavu 2:2 přišlo na řadu prodloužení, které nabídlo dramatické vyvrcholení.

Výhru Plzně měl při nařízeném trestném střílení na hokejce Vlasák. Jenže nedal a vzápětí Marek Tomica švihem od modré překonal gólmana Málka.

Maraton a střelnice v Pardubicích

Trápící se Pardubice si tentokrát vyšlápli na třetí Liberec, pro nějž tak skončila série šesti zápasů bez porážky  za sebou. Domácí otočili vývoj zápasu z 0:1 na 4:2, ale v závěru se ještě museli o výhru strachovat. Minutu před koncem snížil Kašpařík, ale následné power play už vyrovnání nepřineslo.

Domácí mohou děkovat za tři body nejen Michalu Tvrdíkovi, jenž dal za minutu a půl dvě branky a otočil vývoj skóre z 0:1 na 2:1, ale především brankáři Lašákovi. Ten si připsal neuvěřitelných 66 úspěšných zákroků, z toho jen ve třetí třetině 28.

Hráči na obou stranách si dlouho nemohli zvyknout na přísné posuzování zákroků finským rozhodčím Levonenem, na ledě se často vášnivě diskutovalo. Když se k tomu přičte ošetřování libereckého brankáře Fikrta a několikerý výpadek časomíry na kostce, dá vše dohromady 3 hodiny dlouhý zápas, a to bez prodlužování.

Karlovy Vary s posledním nezaváhaly

Karlovy Vary doma zatím vždy v této sezoně bodovaly a naposledy na svém ledě rekordně rozdrtily Ústí nad Labem. Tentokrát si poradily i s posledním Kladnem, když třemi góly rovnoměrně rozdělenými do každé třetiny porazily Kladno 3:1. Branka Pavla Patery půl minutu před koncem už jen upravila skóre.

Litvínovští až do začátku třetí třetiny drželi doma proti Vítkovicím hubené vedení 1:0 po brance Kubinčáka. V závěrečném dějství si tentýž střelec gólový zápis zopakoval a hosté se následně doslova sesypali. Během osmi minut i díky hře v oslabení  třikrát inkasovali a prohráli 0:5.

Sparta se ve Znojmě dostala do vedení, když v závěru druhé třetiny bleskově využil přesilovku Petr Ton. Jenže na začátku třetí třetiny srovnal po dorážce Jiří Dopita.

Zápas se nakonec rozhodoval až v samostatných nájezdech, v nichž vystřelil výhru Spartě 2:1 Petr Ton. I když vítězství by si spíše zasloužilo Znojmo, neboť mělo více ze hry a i v prodloužení mohlo rozhodnout ve svůj prospěch.

Zlín si doma proti Ústí už v první třetině zajistil po trefách Lešky a Balaštíka v přesilových hrách dvoubrankové vedení. Martinec sice dokázal snížit ve druhé třetině na 1:2, ale čtyři minuty nato uklidnil  Zlín gólem na konečných 3:1 Záhorvovský. Ani snaha ústeckých Lvů v závěru nevedla ke kontaktní brance.

HC Znojemští Orli - HC Sparta Praha 1:2 (0:0, 0:1, 1:0) po samostatných nájezdech
44. Dopita - 39. Ton, proměnil i rozhodující nájezd
Sparta: Štefl (Altrichter) - Černošek, Hanzlík, Vykoukal, Cuník, Nedvěd, Tabaček, Jerofejevs, Protivný - Netík, Nedvěd, Melichárek - Ton, Langhammer, Štrba - Hromas, Havel, Podlešák - Zelenka, Vaic, Mrňa
Znojmo: Trvaj (Kameš) - Bičánek, Chvátal, Mudroch, Jareš, Vyrůbalík, Kotaška, Švrček, Chmelíř - Růžička, Dopita, Demel - Plášek, Haman, Svoboda - Selingr, Kucharczyk, Beroun - Procházka, Meidl, Erat