Liberec vyhrál nad Pardubicemi a udržel si naději na postup

5. 9. 2012 21:30
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Liberec - Hokejisté Liberce i podruhé v European Trophy uspěli proti Pardubicím a po vítězství 4:3 si ještě udrželi naději na postup do play off.

Bílí Tygři se posunuli na třetí místo Východní divize o dva body za vedoucí Tapparu Tampere i druhé Brynäs.

Pardubice zaostávají za Libercem o dva body, ale se zápasem k dobru také ještě mohou myslet na finálový turnaj Red Bulls Salute ve Vídni a v Bratislavě.

Liberci, do jehož sestavy se vrátil po potížích se zády kapitán Nedvěd, se podařil vstup do utkání.

Už ve 26. vteřině získal vedení díky Víškovi a v deváté minutě zvýšila nejčerstvější posila Netík, který se představil v dresu Bílých Tygrů poprvé.

Vzápětí snížil Starý, ale na začátku druhé části upravil na 3:1 těsně po skončení přesilovky Dušek.

Pak trefil Starý v početní výhodě tyč, za domácí byl také v přesilovce ve 33. minutě Víšek úspěšnější.

Pardubice také dokázaly využít vyloučení soupeře a Cetkovský se Starým do 45. minuty snížili na rozdíl jediné branky. Další puk už ale gólman Pinc za svá zadá nepustil.

Liberec se v posledním zápase ve skupině představí až 13. listopadu v Bernu. Pardubice budou hostit 16. října Bern a 12. listopadu budou hrát na ledě Fribourgu.

Pro Liberec byl duel generálkou na nový ročník extraligy, Pardubice ještě v pátek v závěrečné přípravě nastoupí proti Spartě.

Hokejová European Trophy - Východní divize:

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Víšek (Dušek, Výtisk), 9. Netík, 23. Dušek (Víšek, Havíř), 33. Víšek (P. Nedvěd, Netík) - 14. Starý (Šagát), 38. Cetkovský (Kolář, Sičák), 45. Starý (Sičák, Šagát). Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. Diváci: 1682.

1. Tappara Tampere 6 3 2 1 0 20:10 14
2. Brynäs 7 4 0 2 1 22:19 14
3. Liberec 7 4 0 0 3 23:22 12
4. Pardubice 6 3 0 0 3 19:16 9
5. TPS Turku 7 2 1 1 3 15:15 9
6. Djurgaarden 6 2 1 0 3 13:19 8
7. Bern 6 1 1 1 3 16:21 6
8. Fribourg 7 1 1 1 4 15:21 6