Liberec ztrácí po prvním čtvrtfinále jednu branku. Curychu podlehl fotbalovým výsledkem

5. 12. 2017 22:10
Hokejisté Liberce nestačili v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů na Curych a podlehli mu 0:1. Bílí Tygři nastoupili proti švýcarskému celku v omlazené sestavě a příští týden budou dohánět těsné manko.
Bílí Tygři podlehli v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů Curychu.
Bílí Tygři podlehli v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů Curychu. | Foto: Lukáš Filipec

Liberec - Hokejisté Liberce podlehli v úvodním čtvrtfinálovém utkání Ligy mistrů na svém ledě švýcarskému Curychu těsně 0:1. Bílí Tygři tak budou muset v odvetě, která je na programu ve Švýcarsku přesně za týden, dohánět jednobrankové manko. Bezgólový stav trval až do 45. minuty, kdy se trefil hostující útočník Inti Pestoni.

"Věděli jsme, že Liberec má velmi silné mužstvo, což ostatně potvrdil tím, že vyřadil obhájce Frölundu. Podali jsme ale výborný týmový výkon a povedlo se nám využít také jednu šanci. S výsledkem zápasu tak můžeme být spokojeni," hodnotil zápas trenér hostů Hans Walson.

Liberec nastoupil do utkání ve značně omlazené sestavě a v úvodu byla na domácích hráčích znát mírná nervozita. V první šanci se tak objevil hostující Geering, Janus byl ale připraven. Na druhé straně protáhl gólmana Schlegela ostrou ranou Pyrochta.

Ve 13. minutě se po Mikyskově pasu ocitnul sám před curyšskou brankou Bulíř, Schlegel ho však vychytal. V závěru první části ještě hráli Bílí Tygři první přesilovku zápasu, nesehráli ji však vůbec dobře a branku prakticky neohrozili.

Ihned po přestávce nadělala Schlegelovi značné problémy dělovka Vlacha. Z protiútoku mohl švýcarský tým poslat do vedení Pestoni, Janus si ale s jeho únikem poradil. V polovině utkání hráli Severočeši početní výhodu a tvrdě pálil Ševc, hostující gólman však vytáhl výborný zákrok. Nepřišel si na něj ani z ideální pozice zakončující Bližňák.

V úvodu třetího dějství zkoušel Januse překvapit florbalovou fintou Pettersson, liberecký brankář ale pohotově zasáhl. "Pro mě osobně to nebylo snadné utkání, neměl jsem příliš práce a nebyl tak v permanenci. Myslím si, že jsme byli po většinu zápasu o trochu lepším týmem, bohužel jsme neproměnili šance," smutnil domácí brankář Janus.

Ten ve 45. minutě nestačil na přesnou střelu Pestoniho a Curych šel do vedení. "Očekávali jsme, že se bude hrát spíše ze zabezpečené obrany a rozhodovat může jeden gól. Byli jsme trpěliví a nakonec jsme ten gól dali my, takže můžeme být spokojeni," pochvaloval si jediný střelec utkání.

Odpovědět mohl po pěkné individuální akci Kolmann, jenže Schlegel byl u tyče včas. Vyrovnání měl poté na hokejce Jašek, Schlegel mu ale překazil gólovou radost parádním zákrokem. "Bylo to velmi vyrovnané utkání. My jsme měli dostatek šancí na to zápas vyhrát, bohužel se opět projevila naše stará bolístka, a sice koncovka," litoval liberecký zadák Ladislav Šmíd.

Liberečtí se i nadále tlačili do útoku a v další šanci se objevil znovu agilní Kolmann, brankář Curychu však nadále odolával. Minutu před koncem třetí třetiny dostali Bílí Tygři výhodu přesilové hry, kterou ještě umocnili odvoláním Januse z branky. I přes velkou snahu se však už vyrovnání nedočkali.

"Odehráli jsme velmi kvalitní utkání proti silnému soupeři. Nedokázali jsme však proměnit žádnou šanci a naopak sami inkasovali z brejkové situace. Jednobranková ztráta do odvety však nic neznamená a je to stále otevřené. Rozhodně nepojedeme do Curychu bránit, naším jednoznačným cílem zůstává postup," řekl trenér poražených Filip Pešán.

Čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů - první zápas:

Bílí Tygři Liberec - ZS Curych Lions 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 45. Pestoni (Pettersson, P. Baltisberger). Rozhodčí: Novák, Kubuš (oba SR) - Frodl, Lhotský (oba ČR). Vyloučení: 0:4. Bez využití. Diváci: 3842.

Liberec: Janus - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Husa - Ordoš, P. Jelínek, Jašek - J. Stránský, Bulíř, Mikyska - Lakatoš, Bližňák, J. Vlach - Teplý, Z. Král, D. Špaček. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Curych: Schlegel - Klein, Seger, Sutter, Geering, Guerra, P. Baltisberger, Karrer - Ch. Baltisberger, Korpikoski, Wick - Pettersson, Sjögren, Pestoni - Künzle, Schäppi, Herzog - Kenins, Prassl, Pelletier - Miranda. Trenéři: Walson a Johansson.