Liberečtí znovu přehráli Nitru a jsou v play off Ligy mistrů

3. 9. 2015 18:52
Hokejisté Liberce porazili v Lize mistrů Nitru 2:0 a zajistili si postup do 1. kola play off.
Liberečtí tygři uspěli v Lize mistrů.
Liberečtí tygři uspěli v Lize mistrů. | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Hokejisté Liberce porazili v Lize mistrů Nitru 2:0 a zajistili si postup do 1. kola play off. Mezi 32 účastníků play off se dostali právě na úkor Nitry, kterou Bílí Tygři v sobotu na jejím ledě rozdrtili 9:0. Liberec je tak po Litvínovu druhým jistým účastníkem play off z šestice českých zástupců.

Liberec proti týmu českého trenéra Antonína Stavjani, jehož barvy hájí i útočníci Filip Bajtek a Petr Stloukal, měl opět jasnou převahu. Nedařilo se mu ji ale brankově vyjádřit jako při vystoupení na Slovensku. V úvodu měli šance Bakoš s Bulířem, který vzápětí trefil tyč. Ve 14. minutě se už domácí prosadili v přesilovce, kterou využil tvrdou ránou Bakoš.

Nitra byla pod tlakem, liberecký gólman Lašák měl naopak minimum práce. V 35. minutě pomohla Valentovi tyč dokonce v oslabení Bílých Tygrů po střele Valského. Severočeši se dočkali druhé branky 46 sekund před druhou pauzou, kdy zužitkoval další početní výhodu po Řepíkově přihrávce Radivojevič.

Od vyšší porážky uchránil Nitru Valent, který v 59. minutě chytil i trestné střílení Valského. Liberec zakončí vystoupení ve skupině v sobotu ve Švédsku na ledě Skelleftey a v případě vítězství v základní hrací době se posune na první místo. Pro Bílé Tygry to bude zároveň generálka před startem extraligy, do které vstoupí v pátek 11. září v Brně.

Hokejová Liga mistrů - 5. kolo, skupina D:

Bílí Tygři Liberec - HK Nitra 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Bakoš (Šimek, P. Jelínek), 40. Radivojevič (Řepík, Vampola). Rozhodčí: Holm (Švéd.), Hribik - Lhotský, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 1:6, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2234.

Sestava Liberce: Lašák - Šimek, Ševc, Derner, Plutnar, Výtisk, J. Říha, Ulrych - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, J. Vlach, Lakatoš - Jonák. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

1. Skelleftea 3 2 1 0 0 11:4 8
2. Bílí Tygři Liberec 3 2 0 0 1 11:4 6
3. Nitra 4 0 0 1 3 4:18 1