Lídr z Budějovic zvýšil náskok. Porazil Kladno

roj
31. 1. 2008 20:07
HC GEUS OKNA Kladno - HC Mountfield 1:4

Kladno - Hokejisté Kladna se po předehrávce 47. kola extraligy mohli dotáhnout na šestý Litvínov a posílit šance na přímý postup do play off. Jenže lídr z Českých Budějovic byl nad jejich síly a po výhře 4:1 navýšil vedení v tabulce na devět bodů.

Hosté se od začátku zápasu tlačili do útoku a po čtvrthodině hry se zaslouženě ujali vedení.

Po akci Gulaše s Hřebejkem ještě puk za zády brankáře Orcta neskončil, ale vše napravil Tomáši Mertl gólovou trefou švihem z levého kruhu.

Kladno mělo v úvodní třetině šance jen v přesilovkách. Při jedné z nich měl devět sekund před vypršením dvacáté minuty vyrovnání na holi Patera, ale před odkrytou bránou po Kallově přihrávce netrefil dobře puk.

Hokej ŽIVĚ: Budějovice porazily Kladno a zvýšily náskok

Ve druhé části Kladenští trochu srovnali hru a zapotili se už i oba brankáři. Oproti střelcům byli ale stoprocentní a tak se po druhé dvacetiminutovce stav neměnil.

Rozhodla třetí třetina

Budějovičtí rozhodli o vítězství v úvodu třetí třetiny, když za necelých šest minut vedli už o tři góly.

Na 2:0 zvýšili hosté po rychlém protiútoku, když se po Kůrkově pasu švihem přesně trefil osamocený Petr Sailer.

A za dvě minuty už  prohrávalo Kladno 0:3. Kůrka zvýšilo parádní akci, když se protáhl z pravé strany až před bránu a po rychlém blafáku Orctovi zakončil do prázdné brány.

Kladenští dostali puk do Turkovy branky až v závěrečné desetiminutovce. Po rychlém protiútoku budějovického snížil Zdeněk Nedvěd.

Hosté však vzápětí vstřelili v přesilovce uklidňují branku na konečných 4:1. Při vyloučení domácího Trončinského zužitkoval Hüblovo vyhrané buly přesnou střelou Milan Toman.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Mountfield 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
52. Nedvěd - 54. Toman, 46. Kůrka, 44. Sailer, 15. Mertl
HC GEUS OKNA Kladno: Orct (Kopřiva) - Nádašdi, Hájek, Štěpánek, Ševc, Šmach, Trončinský, Růžička - Diviš, Patera, Procházka - Nedvěd, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav Rudovský, Čurilla, Tomajko Frolík
HC Mountfield: Turek - Mucha, Gřegořek, Sičák, Frolo, Toman, Vydarený, Macháček, Bolf - Gulaš, Mertl, Hřebejk - Kůrka, Šimánek, Sailer - L. Květoň, V. Hübl, Kotrla - Hudec, Vak, Veselý