Litvínov otočil zápas s Vary a přiblížil se záchraně

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
30. 3. 2012 20:30
Litvínov - K.Vary 6:3, Slavia - M. Boleslav 3:0
Hokejisté Litvínova se radují z obratu v závěrečných minutách
Hokejisté Litvínova se radují z obratu v závěrečných minutách | Foto: Eduard Erben

Litvínov/Praha - Výrazný krok k záchraně v extralize udělali tři kola před koncem play out hokejisté Litvínova.

Ti na svém ledě sice ještě necelých pět minut před koncem třetí třetiny prohrávali s Karlovými Vary 2:3, během dvou minut však vstřelili tři branky a nakonec vyhráli 6:3.

Třináctý Litvínov si tak vytvořil šestibodový náskok na poslední Mladou Boleslav, která v průbežně hraném zápase prohrála na ledě pražské Slavie 0:3.

Litvínov sice nejprve dokázala srovnat dvoubrankovou ztrátu, když se ve 48. minutě trefil Lukeš, o dvě minuty později však poslal Vary do vedení Sýkora.

Šlégr se vrátil na led, k výhře však Litvínov nevyburcoval
Šlégr: Návrat kvůli politice? Ne, žádné volby nejsou

V 56. minutě ale přišla velká litvínovská chvíle, když nejprve vyrovnal Hujsa a vzápětí skóre otočil Hübl. Pojistku na výhru přidal v 58. minutě Trávníček a v závěru při power-play skóroval opět Hübl.

Slavia si jako první ze čtyř týmů play out zajistila záchranu. Vítězný gól vstřelil ve 31. minutě v přesilovce Hertl, výhru pak ve třetí třetině navýšili Jaškin a Jelínek.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (1:2, 0:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 19. Hujsa (Stříteský, Kubát), 48. F. Lukeš (V. Hübl, Majdan), 56. Hujsa (Šlégr, Kousalík), 56. V. Hübl (F. Lukeš, Trávníček), 58. Trávníček (Hujsa, Šlégr), 60. V. Hübl (F. Lukeš) - 8. Pech (Zaťovič), 17. Kumstát (Zaťovič, Pech), 50. T. Sýkora (Skladaný, Koblasa). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3050.
Litvínov: Franěk - Kousalík, Kubát, Jareš, Stříteský, Černošek, Brejčák, Gula, Šlégr - Kubinčák, V. Hübl, F. Lukeš - Majdan, Frolík, Ručinský - Černý, Hujsa, Trávníček - Kafan, Laš, Gerhát. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.
Karlovy Vary: Mensator - Gulaši, Gründling, Gřegořek, Gawryletz, Mocek, Prošek, Lučka - Koblasa, Skuhravý, Kotrla - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Sýkora, Dej - T. Rohan, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 31. T. Hertl (Krejčík, P. Jelínek), 46. Jaškin (Micka), 48. P. Jelínek (Sklenář). Rozhodčí: Minář, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3123.
Slavia: Furch - Kadlec, Valach, Kuboš, Krejčík, Kolařík, Šulc - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, Jaškin, Sklenář - Vondrka, P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Rýgl, Beňovič, Žabka, Hay, Čutta, Mozík - Tomas, D. Výborný, Pabiška - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Bahenský, Mikulík. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.