Litvínov porazil Jihlavu a vévodí baráži o extraligu. Slavia padla ve Varech

10. 4. 2016 18:29
Hokejisté Litvínova porazili v 6. kole baráže o extraligu Jihlavu 4:1. Obhájce titulu rozhodl třemi góly ve třetí třetině, na poslední Jihlavu má díky tomu k dobru šest bodů.
Radost hokejistů Litvínova.
Radost hokejistů Litvínova. | Foto: Dalibor Sosna

Litvínov - Hokejisté Litvínova porazili v 6. kole baráže o extraligu Jihlavu 4:1. Obhájce titulu rozhodl třemi góly ve třetí třetině, na poslední Jihlavu má díky tomu k dobru šest bodů. Vítězný gól dal útočník Robin Hanzl. Severočeši tak zároveň vrátili Dukle porážku z jejího ledu, kde prohráli v nájezdech.

Ve druhém nedělním utkání baráže si doma Karlovy Vary poradily se Slavií, kterou zdolaly po samostatných nájezdech. Západočeši teď ztrácejí na druhé Pražany jen dva body.

První střelu mezi tyče si připsal ve druhé minutě Pšurný, který po kombinaci s Pirošem prověřil Škarka střelou z levého křídla. Poté pálil švihem Pavelka a dorážel Jurčík, ale jihlavský brankář byl pozorný. Na druhé straně vystrašil Januse střelou od modré čáry Štebih, který trefil boční síť a z dorážky neuspěl Mrňa, jenž zblízka vůbec netrefil branku.

V deváté minutě si čtvrtá litvínovská formace vytvořila obrovský tlak, ale Škarek byl výtečný a všechny střely zneškodnil. V 16. minutě se ale opět ukázala trojice mladíků v litvínovském dresu, kdy Válek vypálil z ostrého úhlu a trefil přesně nad Škarkovo rameno. Krátce před přestávkou však dokázali Jihlavští bleskově využít přesilovou hru, když po krásné kombinaci vyrovnal Kohout.

V úvodu druhé části prověřil Škarkovou pozornost Hořava. Na druhé straně vypálil Kaláb a před Janusem dorážel Harkabus vedle. Poté ale otěže utkání převzali opět domácí, beci Pavelka s Gulou ale hostujícího gólmana překonat nedokázali. Nepovedlo se to ani Lukešovi ranou z mezikruží. Další šanci měl kapitán Trávníček, jenže nedokázal zblízka zvednout kotouč. Na druhé straně přišly vniveč samostatné úniky Kohouta a Malce.

Vstup do třetí třetiny vyšel Litvínovu na jedničku. V 43. minutě Lukeš vystihl rozehrávku hostujícího týmu, přiklepl puk Hanzlovi a ten pohotovou střelou švihem z mezikruží překonal Škarka. Další branku přidali domácí ve 48. minutě, kdy si oba hráči role vyměnili: Hanzl zavezl puk do útočného pásma a nabil Lukešovi, ten bombou bez přípravy propálil vše, co mu stálo v cestě. Další šanci měl Martynek, ale ani na dva pokusy neuspěl.

Pojistka přesto přišla záhy. V 53. minutě si Piroš obhodil Štebiha, který ho zastavil nedovoleným zákrokem a rozhodčí nařídili trestné střílení. To dokázal Piroš zkušeně proměnit, když rychlou kličkou do forhendu zavěsil přesně pod horní tyčku - 4:1 pro domácí. Závěr utkání si už Litvínov pohlídal a připsal si důležité tři body.

6. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Verva Litvínov - HC Dukla Jihlava 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 16. Válek (Z. Sklenička, Jurčík), 43. R. Hanzl (Lukeš), 48. Lukeš (R. Hanzl, Duda), 53. Piroš z trest. střílení - 20. Kohout (Seman, Štebih). Rozhodčí: Fraňo, Čech - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 5389.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, Z. Sklenička, T. Pavelka, F. Pavlík, Frolo - Duda, R. Hanzl, Lukeš - Martynek, Gerhát, Trávníček - M. Hořava, R. Pšurný, Piroš - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Jihlava: Škarek - Kaláb, Dobrovolný, Štebih, V. Zadražil, Bilčík, Grebeňuk, Šafář - Důras, Skořepa, Harkabus - Kohout, F. Seman, Diviš - Kolář, Jícha, Prokš - Mrňa, Anděl, O. Malec. Trenéři: Vlk, Zeman a Ujčík.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Vachovec (Dvořák), rozhodující sam. nájezd Marosz - 15. Mikulík (D. Hruška). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5, navíc Krstev (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3579.

K. Vary: Závorka - Sičák, M. Rohan, J. Tomeček, Gulaši, Redlihs, Dvořák, Baránek - Huna, Skuhravý, Vachovec - Haščák, Kůs, Koblasa - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - V. Tomeček, T. Rohan. Trenéři: Mlejnek a Antonik.

Slavia: Hylák - Kolařík, M. Hruška, Andrlík, Krstev, Pavlin, Hraško - M. Čermák, Kašpařík, Bahenský - D. Hruška, Šafránek, Mikulík - Jiránek, Tuominen, M. Ondráček - Markovič, Vas, Micka. Trenéři: Razým a Srdínko.