Litvínov sázel góly v přesilovkách a v pohodě přehrál Vary

31. 1. 2013 20:31
Severočeši si připsali důležité tři body v boji o elitní šestku extraligy.
Viktor Hübl se na výhře Litvínova podílel dvěma brankami.
Viktor Hübl se na výhře Litvínova podílel dvěma brankami. | Foto: ČTK

Litvínov - Tři využité přesilové hry vynesly hokejistům Litvínova důležité tři body. Severočeši porazili v předehrávce 45. kola hokejové extraligy na domácím ledě Karlovy Vary 4:1 a upevnili si místo v elitní šestce, která zajišťuje přímý postup do play off.

Dvěma brankami se na výhře Vervy podílel kanonýr Viktor Hübl. Gól a asistenci zaznamenal Martin Ručinský a tři gólové přihrávky přidal František Lukeš.

Domácí šli do vedení už ve 4. minutě, kdy se Ručinský prosadil v první početní výhodě. Hosté vyrovnali za dalších osm minut. Těsně po skončení přesilové hry se prosadil Skuhravý.

Litvínov o osudu utkání rozhodl třemi góly mezi 29. a 36. minutou. Nejprve se v přesilovkách dvakrát prosadil Hübl a čtvrtý gól přidal Smolka. Karlovarští sice ve třetí části stupňovali svůj tlak, jejich akce ale spolehlivě zastavovala obrana domácích i gólman Francouz.

45. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Ručinský (Majdan, Lukeš), 29. Hübl (Lukeš, Kubát), 33. Hübl (Ručinský, Lukeš), 36. Smolka - 12. Skuhravý (Zucker). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 4105.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Bojer. Trenéři: Jeřábek a Rosol.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, Prošek, J. Látal, Gulaši, Kloz, Grman - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Skladaný - od 30. navíc V. Polák. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

1. HC Škoda Plzeň 44 19 9 5 11 142:109 80
2. PSG Zlín 44 21 5 5 13 130:114 78
3. HC Oceláři Třinec 43 21 5 3 14 164:127 76
4. HC Slavia Praha 44 19 8 3 14 117:101 76
5. HC Sparta Praha 44 21 5 2 16 149:125 75
6. HC Verva Litvínov 45 18 6 5 16 139:129 71