reklama

Litvínov velkou posilu nezíská: Kaberle nenašel motivaci

Tomáš Kaberle Tomáš Kaberle autor: CPA Eduard Erben
Obránce Tomáš Kaberle, který měl vyřízené střídavé starty, neměl po vyřazení Kladna z první ligy motivaci hrát za Litvínov a odletěl za rodinou do Kanady.

Litvínov - Hokejový Litvínov velkou posilu před začátkem play off nezíská. Zkušený obránce Tomáš Kaberle v sobě po konci sezony na Kladně nenašel motivaci. Litvínov o tom dnes informoval na svých stránkách. 

"Obránce Kaberle z Kladna kádr Vervy neposílí, po neúspěšném závěru play off v 1. lize nenašel motivaci v sezóně pokračovat a odletěl za rodinou," píše se na oficiálním webu Vervy. 

Kaberle měl v Litvínově vyřízené střídavé starty, které teď mohl uplatnit poté, co Rytíři Kladno nečekaně vypadli už ve čtvrtfinále play off první ligy s Jihlavou. 

I Litvínov měl o jeho služby zájem a v pátek o velké posile jednal, jak Aktuálně.cz potvrdil manažer klubu Robert Kysela. 

Kaberle, který v sedmi zápasech play off první ligy nasbíral osm kanadských bodů, se ale místo bojů o extraligový titul vrátil do Toronta, kde po skončení kariéry v NHL se svou rodinou žije.

Litvínov, který do play off vstoupí jako druhý tým po základní části, ale využije služby jiných dvou Kladeňáků. Tým v průběhu týdne posílí útočníci Miloslav Hořava a Jan Eberle. S týmem trénuje také brankář Michael Petrásek z Ústí nad Labem.

"Hlavně jako záloha pro případ zranění, důvěru mají nyní především naši hráči, kteří odehráli výbornou sezónu," upřesňuje na klubovém webu Kysela o využití hráčů, kteří přišli před play off z první ligy.

Litvínov začne play off v pátek, ve čtvrtfinále jej čekají Pardubice.

reklama