Litvínov vyhrál v Brně 3:0 a je jednu výhru od finále!

30. 3. 2015 20:33
Verva zkušeně ovládla i třetí zápas série, na ledě Komety Brno vyhrála 3:0 a stejným poměrem vede i v semifinálové sérii.
Tady už jde o kejhák, vzkazují fanoušci Litvínova do Brna. Vervu dělí poslední výhra od postupu do finále. | Foto: Lukáš Caha

Brno - Hokejisty Litvínova dělí od postupu do finále hokejové extraligy jedna jediná výhra. Verva zvládla i třetí zápas série, na ledě Komety Brno vyhrála hladce 3:0 a stejným poměrem teď vede i semifinálovou sérii.

"Už jsme si stav 0:3 vyzkoušeli ve čtvrtfinále s Pardubicemi. Brno určitě nebude chtít prohrát 0:4, hlavně před svými fanoušky. Jestli do toho dnes šli na 100 procent, zítra půjdou na 110. Bude to ještě tuhý boj," řekl po utkání gólman Pavel Francouz na otázku, zda Litvínov potvrdí svůj postup už v zítřejším čtvrtém zápase série.

Vývoj zápasu notně poznamenala už první minuta zápasu. Kometa plánovala na soupeře vlétnout, místo toho už v 54. vteřině zápasu chybovali obránci v rozehrávce a Jakub Petružálek v přečíslení otevřel skóre zápasu.

Káňa trefil tyč, Litvínov hned trestal

Litvínov nabuzen vedoucí branku kontroloval vývoj zápasu a Kometa měla problém dostat se  k nebezpečnému zakončení.

Povedlo se to až v polovině zápasu Káňovi, který se ve vlastním oslabení dostal za obranu a v plné rychlosti trefil břevno Francouzovy brány.

Litvínov hned vzápětí trestal, na uklidňujících 2:0 zvýšil dorážkou František Gerhát. Kometa se ani ve třetí třetině nezmohla k drtivému tlaku a Litvínov dvoubrankové vedení hlídal. Minutu před koncem upravil na konečných 3:0 ránou do prázdné brány Hübl.

Stav 0:3 ještě nikdo neotočil

Brno se tak dostalo do velmi těžké situace, v historii českého play off se ještě nikdy nestalo, aby tým za stavu 0:3 na zápasy otočil vývoj série a nakonec postoupil dál.

První ze tří mečbolů Vervy musí Kometa smazat v zítřejším čtvrtém semifinále, pokud prohraje, sezona Kometě končí a Litvínov oslaví postup do finále.

"Kdybychom nevěřili, nemusíme k tomu zápasu ani nastupovat. Je to klišé, ale musíme podat lepší výkon, snížit na 1:3 a jet do Litvínova," řekl v rozhovoru pro Českou televizi po utkání obránce Komety Jan Hanzlík.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Petružálek (R. Hanzl, Ručinský), 39. Gerhát (Martynek, Trávníček), 59. Hübl (Jánský). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

Brno: Čiliak - Ptáček, Kováčik, Hájek, Hanzlík, Kuboš, Malec - Vondráček, L. Čermák, J. Káňa II - Mrázek, Koreis, Burian - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Gula, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, R. Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.