Litvínov vyhrál v Lize mistrů na ledě Grenoblu 4:1

21. 8. 2015 22:09
Úřadující český šampion rozhodl ve druhé třetině, kdy zařídili vedení 3:0 kapitán Michal Trávníček, Jakub Šrámek a Filip Pavlík.
ELH, finále: Třinec-Litvínov: radost Litvínova
ELH, finále: Třinec-Litvínov: radost Litvínova | Foto: ČTK

Grenoble - Hokejisté Litvínova vstoupili do Ligy mistrů výhrou na ledě Grenoblu 4:1. Úřadující český šampion rozhodl ve druhé třetině, kdy zařídili vedení 3:0 kapitán Michal Trávníček, Jakub Šrámek a Filip Pavlík.

Vítěz základní části posledního ročníku francouzské ligy překonal gólmana Jaroslava Januse v 52. minutě díky Sébastianu Bisaillonovi, ale vzápětí odpověděl František Gerhát.

Grenoble s českým útočníkem Petrem Kalusem v sestavě držel s Litvínovem nerozhodný stav až do 26. minuty. V té otevřel při Barlockově vyloučení skóre Trávníček střelou z pravého kruhu a do té doby zůstaly nevyužité dvě početní výhody na obou stranách.

Severočeši roli favorita bez problémů potvrdili a po druhé třetině bylo rozhodnuto. Ve 33. minutě se prosadil z dorážky Šrámek a další přesilovku využil za čtyři minuty Pavlík. Janus přišel o čisté konto při Trávníčkově trestu po Bisaillonově gólu. Za 58 sekund dovršil výsledek Gerhát, který zakončil únik slavnou Forsbergovou kličkou.

Hokejová Liga mistrů - 1. kolo, skupina F:

Grenoble Bruleurs de Loups - HC Verva Litvínov 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 52. Bisaillon (Chouinard, Labrecque) - 26. Trávníček (Gula), 33. Šrámek (Chaloupka), 37. Pavlík (Martynek, Trávníček), 52. Gerhát (Pavlík). Rozhodčí: Zrnič (Slovin.) - Caillot, Peuriere (oba Fr.). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Diváci: 3300.

Sestava Litvínova: Janus - Kubát, Chaloupka, Pavlík, Pavelka, Gula, Kokeš - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Gerhát, M. Hořava - Šrámek, Piroš, Písařík. Trenéři: Rulík a Weissmann.