Litvínov zdolal na Lehner Cupu Ambri-Piottu po nájezdech a na turnaji skončil třetí

13. 8. 2017 18:33
Se třetím místem se museli spokojit hokejisté Litvínova na přípravném turnaji ve Švýcarsku, když v nedělním utkání porazili Ambri-Piottou 4:3 po samostatných nájezdech.
Litvínov bere ve Švýcarsku třetí místo.
Litvínov bere ve Švýcarsku třetí místo. | Foto: ČTK

Sursee (Švýcarsko) - Hokejisté Litvínova vyhráli ve švýcarském Sursee na Lehner Cupu nad Ambri-Piottou 4:3 po samostatných nájezdech a skončili na turnaji se třemi body třetí. V sobotu v prvním vystoupení prohráli svěřenci trenéra Radima Rulíka s Bielem 3:4 v prodloužení.

Litvínov dnes v páté minutě získal vedení díky trefě Kanaďana Nichollse, na což sice odpověděl český útočník v barvách Ambri-Piotty Lhoták, ale na konci úvodního dějství vrátil Vervě náskok Jánský.

Ve druhé části znovu vyrovnal Lhoták a stav otočil Berthon. Ve 44. minutě ale vynutil prodloužení Lukeš, který v rozstřelu rozhodl. Ambri stačil dnešní bod k vítězství na turnaji, Severočechy předčil ještě o skóre Mannheim.

Přípravný hokejový zápas - Lehner Cup v Sursee (Švýcarsko):

HC Ambri-Piotta - HC Verva Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 16. a 25. Lhoták, 28. Berthon - 44. a rozhodující sam. nájezd F. Lukeš, 5. Nicholls, 20. Jánský.