reklama

Litvínovu dochází trpělivost. Budou se krátit výplaty a shánět posily

Radim Rulík na střídačce Litvínova. Radim Rulík na střídačce Litvínova. autor: ČTK
Aktuální mistr extraligy se nachází na posledním místě tabulky, Robert Kysela proto za vedení klubu slibuje změny. Ty se budou týkat hráčského kádru i výplat stávajících hokejistů Vervy, kteří prý nehrají na plný plyn.

Litvínov - Šest porážek v řadě a k tomu poslední místo v tabulce, to bezmála v polovině extraligy rozhodně není důstojná vizitka aktuálního mistra hokejové extraligy.

Myslí si to i vedení Vervy Litvínov, které den po úterní porážce v Mladé Boleslavi 3:5 vydalo oficiální prohlášení, v němž ukončilo dobu hájení mistrovského kádru.

"Dali jsme hráčům důvěru, chtěli jsme jim dopřát klid a pocit, že za nimi vedení klubu a trenéři stojí. Každá trpělivost ale musí mít své meze," píše se v prohlášení, pod kterým je podepsaný Robert Kysela.

Chybí obětavost

Generální manažer Vervy sice uznává, že po odchodu Martina Ručinského, Jakuba Petružálka či Miloslava Hořavy to měl tým těžké, obzvláště vzhledem k nabitému programu úvodu sezony, v němž Litvínov nastupoval i v Lize mistrů, dál už prý ale mizerné výsledky tolerovat nelze.

"Podávat stejně kvalitní a úspěšné výkony jako v minulé sezoně je momentálně nad naše možnosti," tvrdí Kysela. "Ale v obětavosti a poctivosti našich výkonů se musíme loňské sezoně přiblížit. Budou to muset pochopit i všichni hráči. Je potřeba zapomenout na loňský úspěch a probudit se."

Jedná se o posilách i trestech

I proto nyní management usiluje o posílení týmu a také připraví finanční postih pro ty hráče, kteří nepodávají z hlediska vedení dostatečně kvalitní výkony.

"Jednáme nyní o posilách týmu formou hráčských výměn a také připravujeme soubor opatření ke zvýšení herní kvality stávajících hráčů v mužstvu. To se týká jak sportovních výkonů hráčů, tak finančního ohodnocení formou krácení hráčských odměn," píše se v prohlášení.

Příští zápas sehraje Verva v pátek na ledě rovněž trápícího se Třince, v neděli pak doma přivítá Chomutov.

Vyjádření vedení HC VERVA Litvínov, a.s.Vedení klubu se intenzívně zabývalo a zabývá současnou situací, zejména...

Posted by Hokej Litvínov on Wednesday, November 18, 2015
reklama