reklama

Loňský objev Vitásek ještě MS neřeší: Je to moc daleko

Ondřej Vitásek chce především zvednout Liberec v extraligové tabulce Ondřej Vitásek chce především zvednout Liberec v extraligové tabulce autor: ČTK
Rozhovor s libereckým obráncem Ondřejem Vitáskem, objevem minulé hokejové sezony.

Praha - Většinu minulého ročníku Ondřej Vitásek pendloval mezi extraligovým Libercem a prvoligovými Benátkami nad Jizerou.

Jen co se nastálo propracoval do sestavy Bílých Tygrů, přišel pro mladého obránce další velký kariérní posun - Vladimír Růžička jej povolal do reprezentace. A rovnou ho vzal i na mistrovství světa v Minsku.

Byl to šok pro fanoušky i pro Vitáska samotného. Nyní, s odstupem několika měsíců, už má všechny zážitky a kariérní milníky v mysli utříděny.

"Moc jsem to neřešil, spíš jsem se snažil soustředit se na novou sezonu v Liberci, to je pro mne priorita," má jasno 24letý bek, který na konci září vstřelil proti Vítkovicím svůj premiérový extraligový gól. Paradoxně později než v reprezentaci.

Dobrou hrou v klubu k pozvánce do nároďáku

Ta se za měsíc sejde k úvodnímu podniku Karjala Cupu. Vitásek však k tomuto datu podle svých slov nikterak nevzhlíží.

"Jediné, co vím, je ten termín v listopadu. Jinak se ale o to vůbec nezajímám. V tuto chvíli se chci soustředit jen sám na sebe a na liberecký tým," tvrdí nejdříve.

Po chvíli však přece jen určité ambice a naději přizná. "Hlavně musíme hrát dobře jako tým, pak třeba můžu v tu pozvánku i doufat. Určitě by bylo pěkné znovu se objevovat v reprezentaci, budu pro to dělat pořád to samé a snažit se i zlepšovat. Snad to opět vyjde," věří.

V případě, že by se trenéru Růžičkovi osvědčil, mohl by být také ve hře světový šampionát, na němž debutoval letos na jaře a který je tentokrát na programu v Praze. "Je to pro mne v tuto chvíli něco, co neřeším, a hlavně to je teď strašně daleko," zdráhá se myslet tak dopředu. "Pokud to ale vyjde jako loni, tak bych byl jenom rád."

Nahradit Nedvěda? Jen celým týmem

Zatím se však Vitáskovu Liberci v nové sezoně příliš nedaří. Z deseti zápasů vytěžil pouze jedenáct bodů, což stačí na desáté místo. Dobré navíc není ani skóre, které značí málo produktivní útok a prostupnou obranu.

"Je pravda, že se na ty góly trochu víc nadřeme, soupeř nám vždycky dá nějaký fík a my to musíme dohánět. Ale v hokeji to prostě někdy jde, někdy ne. Musíme se s tím poprat a bojovat dál," neláme ještě hůl Vitásek.

Zhoršená útočná fáze souvisí z velké části s ukončením kariéry Petra Nedvěda, jenž byl hnacím motorem severočeské ofenzivy.

"Méďa byl velký hráč, ale my ho teď musíme nahradit. Ne že by ho zastoupil jeden hráč, ale musíme ho nahradit celým týmem, rozložit produktivitu na všechny čtyři útoky," řekl Vitásek. "Myslím si, že to není špatné, ale bohužel nám to tam zatím nepadá. Doufám, že se to změní a bude to lepší," dodal mladý obránce.

reklama