Los Angeles nevyužilo mečbol, San Jose srovnalo

27. 5. 2013 6:18
San Jose vyhrálo šestý zápas série s Los Angeles 2:1 a srovnalo stav na 3:3.
San Jose využilo domácího prostředí ke srovnání stavu série s Los Angeles, rozhodne tak sedmý zápas | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Los Angeles nevyužili v šestém utkání semifinále Západní konference NHL mečbol. San Jose porazilo obhájce titulu na vlastním ledě 2:1 a vynutilo si sedmý zápas.

O vítězství Žraloků rozhodla první útočná formace, která vstřelila oba góly.

Nejprve v 7. minutě využil dvojnásobnou přesilovku John Thornton a ve 25. minutě zvýšil TJ Galiardi. Ještě ve druhé třetině snížil Dustin Brown, ale na vyrovnání hosté nedosáhli.

Opět se tak potvrdilo pravidlo této série, že kdo dá první gól, zápas vyhraje. "Vypadá to, že kdo vstřelí první gól, vyhrává. Dnes se to zase povedlo nám. Odehráli jsme velmi dobrý zápas," radoval se Thornton.

Rozhodující duel je na programu v noci z úterý na středu ve Staples Center, kde domácí Los Angeles neprohráli posledních třináct zápasů, včetně tří proti San Jose.

Výsledek 6. zápasu semifinále Západní konference:

San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. J. Thornton, 25. Galiardi - 34. Brown. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.562. Stav série: 3:3.