reklama

Los hokejové LM: Liberec jde na Turku, Znojmo proti Červenkovi

Marek Schwarz se může těšit na další ročník Ligy mistrů Marek Schwarz se může těšit na další ročník Ligy mistrů autor: ČTK
Dnešní los v Curychu určil soupeře i dalším šesti českým zástupcům. Poražený finalista extraligy Sparta vyzve ve skupině O švédský Färjestad a Cracovii Krakov. Soutěž začne 16. srpna, do play off postoupí z každé skupiny dva celky.

Curych - Hokejisté extraligového šampiona Liberce se v Lize mistrů utkají v základní skupině H s finským TPS Turku a norským Lörenskogem. Dnešní los v Curychu určil soupeře i dalším šesti českým zástupcům. Poražený finalista extraligy Sparta vyzve ve skupině O švédský Färjestad a Cracovii Krakov. Soutěž začne 16. srpna, do play off postoupí z každé skupiny dva celky.

V prvním ze tří košů po 16 týmech byla ještě bronzová Plzeň, která okusí společně s Mladou Boleslaví Ligu mistrů premiérově díky účasti v semifinále extraligy. K Západočechům byl los nejpřívětivější, když jim do skupiny J přiřkl za soupeře Nitru a norský Stavanger, mistry svých ligových soutěží. Mladoboleslavští se ve skupině L poměří se švédským Växjö a Minskem, běloruským šampionem.

Pardubice a Vítkovice sice musely letos hájit svou příslušnost k elitě až ve skupině o umístění na 11. až 14. příčce, ale stejně jako Sparta a Liberec patří k zakládajícím členům s licencí A a právem startu. Pardubice se ve skupině A utkají se švédskou Frölundou a finalistou play off německé nejvyšší soutěže Wolfsburgem. Ostravany čekají ve skupině E duely s finským Kärpätem Oulu a německým Krefeldem.

Los letošní hokejové LM. Ve Znojmě se mohou těšit na Romana Červenku, Liberec vyzve Turku a Spartu čeká Färjestad.

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 3. květen 2016

Na Mnichov, přemožitele Wolfsburgu z boje o titul, narazí v základní skupině F Znojmo. Orli si vydobyli účast díky povedené sezoně v mezinárodní lize EBEL, kde až ve finále ztroskotali na Salcburku. Třetím účastníkem skupiny je švýcarský HC Fribourg-Gottéron.

Utkání ve skupinách se budou hrát od 16. srpna do 11. září a týmy se utkají každý s každým doma a venku. Každý tak sehraje čtyři zápasy. Celky z prvních dvou míst si zajistí postup do 1. kola play off. To začne 4. října a bude se hrát na dva zápasy systémem doma - venku. Finále je na programu 7. února 2017 na jedno utkání na ledě finalisty s lepší bilancí v soutěži.

Prvenství obhajuje Frölunda, která v únoru porazila ve finále Kärpät Oulu. Vítězové tak navázali na úspěch Luley, jež opanovala premiérový ročník obnovené mezinárodní soutěže. Současná Liga mistrů vzešla z European Trophy, v níž si kluby především zpestřovaly přípravné období na sezonu.

reklama