reklama

Losuje se extraliga se 14 týmy, končí bitva o rozšíření

Pardubice vyhrály, ale příští sezóna bude jiná. Stejný systém, ale KHL si vybere hráčskou daň Pardubice vyhrály, ale příští sezóna bude jiná. Stejný systém, ale KHL si vybere hráčskou daň autor: Zuzana Hronová
Končí velká hokejová bitva o uzavření soutěže

Praha– Poslední pokus rozšířit v příští sezóně hokejovou extraligu nevyšel. V nejvyšší tuzemské soutěži tak od září bude nadále hrát čtrnáct celků, jako letos – jen Mladou Boleslav nahradí Chomutov.

Ve stínu probíhajícího hokejového šampionátu se tak v tichosti uzavírá bitva, která tuzemský hokej zaměstnávala v letošní sezóně málem víc než samotné výsledky zápasů. Na posledním setkání představitelů Asociace profesionálních klubů v tomto týdnu s Českým svazem ledního hokeje se sice znovu probíral návrh Karlových Varů na rozšíření extraligy na 15 týmů, ale byl zamítnut.

Losování ročníku začíná

Český svaz ledního hokeje převzal od APK řízení extraligy poté, co APK vypověděla letitou smlouvu se svazem. Nyní připravuje vše proto, aby bylo jasné, jak se bude hrát v další sezóně.

Losování nového ročníku se uskuteční ještě dnes, pak bude znám i přesný termínový kalendář. Podle zvyklostí budou dvojice týmů z jednoho města či regionu (Sparta-Slavia nebo Vítkovice-Třinec a nově také Chomutov- Karlovy Vary) při losování nasazeny tak, aby se jejich domácí zápasy „nepotkávaly“.

Předkolo jen na tři zápasy

Předkolo playoff se příští rok bude opět hrát jen na tři vítězné zápasy, baráž, jak už dříve hokejový svaz avizoval, bude čtyřčlenná (dva plus dva).

reklama