Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
8. 5. 2012 18:25
Lotyšsko - Itálie 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Lotyši se posunuli díky výhře nad Italy na třetí místo před Česko
Lotyši se posunuli díky výhře nad Italy na třetí místo před Česko | Foto: Reuters

Stockholm - Hokejisté Lotyšska porazili ve skupině B na mistrovství světa Itálii 5:0 a v tabulce "české" skupiny, která se hraje ve stockholmské Globen Areně, se posunuli s šesti body na třetí příčku právě před Česko.

A právě Češi budou ve čtvrtek večer příštím soupeřem Lotyšů v důležitém boji o postup do čtvrtfinále. Italové, kteří zůstávají šestí, naopak budou ve středu hrát klíčový duel o záchranu proti Norům.

VIDEO Bělorusové udolali Kazachy. Přes Mezinovu minelu

První gól Lotyšů vstřelil v 19. minutě Rolands Keninš, který i díky teči jednoho z italských obránců překonal střelou od modré brankáře Bellissima.

Ve 25. minutě zvýšil vedení Lotyšů Gints Meija, kterého našel před bránou Keninš a lotyšský útočník měl snadnou práci trefit odkrytou branku.

Také třetí branka byla pro Italy hodně smolná. Střelu Oskarse Bartulise ve 38. minutě tečoval pod břevno Bellissimovy brány opět jeden z italských obránců.

Ve třetí třetině pojistili Lotyši svou výhru hned v jejím úvodu. Ve 41. minutě vyhnal Bellissima z brány po individuální akci Miks Indrasis, o dvě minuty později překonal střídajícího italského brankáře Tragusta Krisjanis Redlihs.

Výsledek:

Skupina B:

Branky a nahrávky: 19. Keninš (Berzinš), 25. Meija (Keninš, Bartulis), 38. Bartulis (Cipulis), 41. Indrasis (Sprukts, Galvinš), 43. K. Redlihs (Indrasis). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Kaval - Morrison (oba USA), Suominen (Fin.). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 2785.

Lotyšsko: Masalskis - Galvinš, K. Redlihs, Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs, Lavinš, Andersons - M. Redlihs, Sprukts, Indrasis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Keninš, Berzinš, Meija - Saulietis, Štals, Jass. Trenér: Ted Nolan.

Itálie: Bellissimo (41. Tragust) - Helfer, Egger, De Marchi, Plastino, Johnson, Larkin, Marchetti - Ansoldi, Tudin, Scandella - Fontanive, Rocco, Sirianni - Edwardson, Iannone, Insam - Bernard, Felcetti, De Toni - Iori. Trenér: Rick Cornacchia.