reklama

Lotyšům bude čelit Kovář. Bojuje i o post jedničky

Jakub Kovář odvedl dobré výkony proti Norům a Dánům. Jakub Kovář odvedl dobré výkony proti Norům a Dánům. autor: Reuters
Petr Koukal nahradí v sestavě Michala Vondrku

Stockholm - Ve čtvrtečním utkání základní skupiny mistrovství světa proti Lotyšsku nastoupí do české branky gólman Českých Budějovic Jakub Kovář.

Aktuálně.cz to sdělil reprezentační trenér Alois Hadamczik. "Jakub Kovář nastoupí proti Lotyšům, Jakub Štěpánek do zápasu s Itálií," uvedl v telefonickém rozhovoru ze Stockholmu.

Výkony obou gólmanů v těchto utkáních přitom dost možná rozhodnou, který z těchto mužů s maskou půjde do rozhodujících duelů šampionátu, včetně utkání s Ruskem a čtvrtfinále, jako týmová jednička.

Čtěte také:

Jágr na MS nepřijede, český tým ale posílí Erat
Nemám na to, vzkázal ze zámoří Jágr. Do Švédska nejede

Pozice Jakuba Štěpánka na postu číslo jedna totiž není po skvělých výkonech Kováře v duelech s Dánskem a Norskem neotřesitelná.

"Ano, jejich výkony v těchto dvou utkáních mohou rozhodnout i o postu jedničky pro zbytek turnaje," prohlásil Hadamczik.

Michálek míří do první lajny, Koukal nahradí Vondrku

Trenér českého výběru Alois Hadamczik krom postu gólmana také před utkáním s Lotyši rozhodl o některých změnách v základní sestavě českého výběru.

Česko - Švédsko (Vondrka, Štěpánek) Jakub Štěpánek a Michal Vondrka. Foto: Reuters

V prvním útoku nastoupí s Frolíkem a Plekancem nově Milan Michálek, jehož místo ve druhé formaci vedle Krejčího a Průchy zaujme Petr Tenkrát, který doposud hrál právě v prvním útoku.

Nový muž české sestavy Petr Koukal, kterého trenéři dopsali do nominace včera, bude hrát ve třetí lajně s Nedvědem a Hemským, což znamená, že místo nehrajícího 13. forvarda zaujme Michal Vondrka. Čtvrtá formace Petružálek - Novotný - Kašpar totiž zůstává beze změny.

Nové je i složení obranných dvojic. Jakub Nakládal bude nově nastupovat s Miroslavem Blaťákem, Ondřej Němec s Petrem Čáslavou a Lukáš Krajíček s Tomášem Mojžíšem.

Lotyši hrají ruský hokej

Lotyše přitom Hadamczik zdaleka nepovažuje za slabšího soupeře. Tým, který český výběr trápil i na olympijských hrách ve Vancouveru, ostatně včera deklasoval Itálii 5:0.

MS v hokeji 2012: Lotyšsko - Itálie (radost, Lotyšsko) MS v hokeji 2012: Lotyšsko - Itálie (radost, Lotyšsko) Foto: Reuters

"Slabší soupeři už na mistrovství neexistují, hokej se skutečně vyrovnal," tvrdí Hadamczik. "Lotyši hrají rychlý hokej, ruského typu. Mají dobrou přesilovku a rychlé brejky. Ale zdá se mi, že oproti Norům či Dánům nejsou tak důrazní."

"Mají také výhodu v tom, že 14 hráčů jejich týmu hraje v jediném klubu, Dynamo Riga, takže jsou sehraní," dodal český lodivod.

Hlavní ovšem podle reprezentačního trenéra bude soustředit se na vlastní výkon, především pak na disciplínu a vyšší efektivitu při zakončení.

OBRAZEM Bodování MS vedou Eriksson a Malkin OBRAZEM Bodování MS vedou Eriksson a Malkin Prohlédněte zde

"Musíme se ale hlavně soustředit na vlastní výkon. Nemůžeme si dovolit tolik vyloučení jako při zápase s Norskem, to nás pak velmi sráží," tvrdí český kouč. "Musíme také proměňovat svoje šance, s tím zatím máme potíže."

Čtvrtý zápas českého týmu na mistrovství světa budeme na stránkách Aktuálně.cz sledovat online.

reklama