Lukeš o rozhodujím gólu: Měl jsem do té střely lehnout

Prohlédněte si fotogalerii z rozhodujících sedmých zápasů čtvrtfinále z Třince a Plzně
Hokejisté Plzně vyhráli sedmý duel čtvrtfinále play off extraligy proti Litvínovu 4:3...
...a stejným poměrem uspěli také v celé sérii.
Dramatický zápas rozhodl gól Nicholase Johnsona z 52. minuty.
Klíčový duel měl opatrný začátek.
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 3. 2013 11:35
Litvínov v rozhodujícím utkání na ledě Plzně vedl 3:2, ale nakonec prohrál 3:4 a v play off končí.

Plzeň - Velké zklamání prožívali litvínovští hokejisté bezprostředně po čtvrtfinálovém vyřazení od Plzně. Sedmý zápas rozhodl, že se třináctileté čekání na postup mezi nejlepší čtyři celky play off znovu ještě protáhne.

´Chemikům´ se přitom góly v přesilových hrách podařilo nejprve smazat jednobrankové vedení Západočechů a poté i otočit stav na 3:2. Nakonec však těsným výsledkem 4:3 vyhrála Plzeň.

"Neměli jsme potřebné štěstí," smutnil útočník Vervy František Lukeš.

Góly jen v přesilovkách

Rozhodující sedmá bitva korelovala svou vyrovnaností s vývojem celé série. Navíc se oběma týmům dařilo v početních výhodách, celkově jich využily hned pět.

"Dařily se nám přesilovky, škoda, že jsme nedali taky nějaký gól při hře pět na pět," litoval Lukeš.

Přitom šance na další gól Severočeši měli. "Marty (Martynek) jel ve třetí třetině sám na branku, Karel (Kubát) pak trefil tyčku,..." vypočítával třicetiletý forvard smolné momenty.

Neopomněl se vrátit ani ke klíčovému momentu z 52. minuty, kdy Johnson bruslí tečoval Slovákovu ránu od modré a vstřelil tak vítěznou branku.

"Plzeň vyhrála buly a já měl tu střelu zblokovat, ale nelehl jsem do ní, což byla moje chyba, a padlo to tam," sypal si Lukeš popel na hlavu.

Dobrý pocit ze sezony

Přes vyřazení však mají Litvínovští z letošní sezony dobrý pocit. V základní části dokázali i bez pomoci posil z NHL vybojovat šesté místo a přímý postup do play off, v němž byli rovnocenným soupeřem Plzní, která dlouho celé extralize kralovala.

"Všichni jsme si sáhli až na dno, celou sezonu jsme hráli výborně. Francík (Franouz) chytal skvěle. Šli jsme zápas od zápasu a dotáhli jsme to až do čtvrtfinále. Až opadne zklamání z vyřazení, tak se můžeme ohlédnout za sezonou jako za úspěchem," je hrdý na výkony svého týmu Lukeš.